Reklama

Interwencja w sprawie krajowej drogi nr 9

Opublikowano:
Autor:

Interwencja w sprawie krajowej drogi nr 9  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po raz kolejny wracamy do sprawy, która niepokoi wielu mieszkańców Hadykówki. Chodzi o brak chodnika wzdłuż ruchliwej drogi krajowej nr 9.

Mieszkańcy jeszcze w 2018 roku zwracali się do wójta gminy Cmolas w sprawie budowy traktu dla pieszych. Prosili oni, aby włodarz zwrócił się z tym tematem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. Kolejną prośbę wystosowali oni do Zbigniewa Chmielowca, posła na Sejm RP. Dotyczyła ona montażu urządzenia rejestrującego pomiar prędkości i dodatkowych przejść dla pieszych we wsi. Na łamach naszej gazety niejednokrotnie pisaliśmy o niebezpiecznych odcinkach krajowej "dziewiątki", m.in. w Hadykówce.

Wójt zapewnił

Jak wiemy, w niedalekiej przyszłości powstać ma chodnik w Komorowie. Co jednak z kontynuacją traktu w Hadykówce? Dopytywała o to po raz kolejny Małgorzata Marut, radna z Hadykówki. - Proszę o informację, jakie w okresie od listopada 2019 roku do kwietnia 2020 roku zostały podjęte przez wójta i Urząd Gminy w Cmolasie działania w kierunku pozytywnego załatwienia sprawy, o którą wnioskują mieszkańcy. Proszę o informację, czy wójt zwrócił się do GDDKiA z wnioskiem o wynik przeprowadzonej kontroli dróg krajowych, czy zostały podjęte w tym zakresie stosowne decyzje - pisze w swojej interpelacji radna Marut.

Jak zaznacza przedstawicielka mieszkańców, gmina pod koniec stycznia 2020 roku posiadała informację o planowanej budowie chodnika i przejść dla pieszych. 

- Wójt zapewnił mnie, że wszystko jest na dobrej drodze i jest w stałym kontakcie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad - nadmienia radna. - Proszę o wyjaśnienia, czy zostały podjęte działania i z jakiego powodu cała inwestycja została przeniesiona do gminy Majdan Królewski. Co zostało zrobione przez urząd gminy, aby inwestycja została zrealizowana zgodnie ze wstępnymi planami tak, aby istniejące odcinki chodnika w Komorowie i Hadykówce zostały połączone - prosiła o wyjaśnienie Małgorzata Marut.

Chodnik zasadny

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, w swojej odpowiedzi poinformował, że będzie kontynuowana budowa chodnika od początku Hadykówki, w kierunku stacji paliw w Komorowie oraz przejście dla pieszych przez drogę krajową nr 9 w cyklu dwuletnim. 

- Planowana jest także przebudowa zjazdu na drogę gminną Hadykówka-Kasiczówka, pogłębienie rowu na terenie miejscowości Komorów, odprowadzenie do niego i do rowu przydrożnego w Hadykówce wód opadowych - wymienia wójt Galek.

Jak nadmienia szef cmolaskiej gminy, w związku z brakiem możliwości wykonania przejścia dla pieszych przez drogę krajową nr 9 na początku Hadykówki zasadna jest kontynuacja budowy chodnika po przeciwnej stronie drogi, czego GDDKiA nie wyklucza. Jak czytamy w piśmie wójta, początkiem maja rozmawiał on w tej sprawie z kierownikiem kolbuszowskiego oddziału GDDKiA.  

- Ponadto informuję, że w listopadzie w 2019 roku urząd gminy zwrócił się z prośbą do GDDKiA w Rzeszowie o ujęcie w planach inwestycyjnych na 2020 rok budowy chodnika dla pieszych na odcinku Cmolas-Hadykówka - dodał Eugeniusz Galek.

Wójt zaznaczył, że z kolei w maju wnioskowano o budowę chodnika dla pieszych przy drodze krajowej nr 9 na odcinku Komorów-Hadykówka. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE