Reklama

Ilu maturzystów przystąpi do egzaminów w LO w Kolbuszowej, ZST w Kolbuszowej i ZSA-E w Weryni?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Ilu maturzystów przystąpi do egzaminów w LO w Kolbuszowej, ZST w Kolbuszowej i ZSA-E w Weryni? - Zdjęcie główne

Już niebawem w całej Polsce rozpoczną się matury. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już 4 maja (czwartek) rozpoczną się matury. Do egzaminu dojrzałości przystąpi tysiące uczniów w całej Polsce. Także w powiecie kolbuszowskim egzamin dojrzałości zdawać będą absolwenci trzech szkół.

Za kilkanaście dni rozpoczną się matury. We wtorek, 4 maja, swój egzamin dojrzałości napiszą absolwenci szkół średnich. Także uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej, Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej oraz Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni będą pisać matury. 

Dariusz Fus, dyrektor kolbuszowskiego liceum, poinformował, że w LO w Kolbuszowej do egzaminu dojrzałości przystąpi w tym roku 104 abiturientów. Nasz rozmówca podkreśla, że ma nadzieję, że wyniki będą zadowalające i podobne do lat ubiegłych, gdzie kolbuszowskie liceum osiągało wysokie wyniki zdawalności. 

Maturzyści z technikum z Kolbuszowej i Weryni 

Zbigniew Bogacz, dyrektor Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni, poinformował, że w tym roku 37 uczniów będzie zdawało maturę. Pięć osób nie zdecydowało się na napisanie egzaminu dojrzałości. Dodatkowo do egzaminów przystąpi pięcioro ubiegłorocznych absolwentów. 

W Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej do matury przystąpi 108 abiturientów.

Wyniki matur 2022 w powiecie kolbuszowskim

W Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej przy ul. Janka Bytnara do egzaminu dojrzałości w 2022 roku przystąpiło 138 osób. Dwie osoby z przyczyn losowych nie przystąpiło do matury. Łącznie 56 proc. zdało, czyli 77 uczniów. Najgorzej uczniom z ZST poszła matematyka. 

W 2022 roku 48 uczniów Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni podjęło się napisania matury. Zdało 22 uczniów. W sierpniu możliwość poprawy miało 15 osób. Zbigniew Bogacz, dyrektor placówki, wyliczał, że język polski zdało 92 proc., język anielski 79 proc., a matematykę 48 proc. Ogólna zdawalność wyniosła 46 procent.

W Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej w roku szkolnym 2021/2022 do matury przystąpiło 95 maturzystów i wszyscy zdali. 

W tym roku do egzamin dojrzałości będzie pisać 104 abiturientów. Wśród nich są osoby, które chcą poprawić wynik z ubiegłego roku czy z lat poprzednich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy