Reklama

Ile do tej pory kosztowała akcja zima w gminie Kolbuszowa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: A. Pocałuń

Ile do tej pory kosztowała akcja zima w gminie Kolbuszowa? - Zdjęcie główne

Grudniowe opady śniegu dały się we znaki nie tylko kierowcom. | foto A. Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po śniegu na drogach w gminie Kolbuszowa nie ma już śladu, ale jeszcze w połowie grudnia mieszkańcom intensywne opady śniegu i mróz dał się we znaki. Ile kosztowało odśnieżanie lokalnych traktów?

Grudniowe opady śniegu i mróz skutecznie paraliżował ruch nie tylko na drogach w gminie Kolbuszowa. Kiedy drogi zrobiły się białe swojej frustracji nie kryli mieszkańcy, którzy nie mogli doczekać się przejazdu pług i piaskarki. 

Ile kosztował gminę Kolbuszowa pierwszy atak zimy? 

Nie tylko kierowcy mieli problem w poruszaniu się zaśnieżonymi drogami. Piesi musieli bardzo uważać na śliskich chodnikach. Na ten moment zima odpuściła, ale do wiosny jeszcze daleko i pogoda może jeszcze nieraz nas zaskoczyć. 

Podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej Michał Karkut dopytywał o koszty związane z odśnieżaniem. Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, poinformował, że akcja zima kosztowała 250 tys. zł. 
 - Łącznie z wywozem śniegu. To są wszystkie koszty wszystkich wykonawców na terenie całej gminy Kolbuszowa

- powiedział włodarz. Gmina Kolbuszowa ma podpisane umowy z trzema wykonawcami na zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2022/2023. W Widełce za odśnieżanie dróg, placów i chodników samorząd płaci 216 zł za godzinę. Kiedy dochodzi do tego posypywanie mieszanką piasku i soli, kwota ta wzrasta do 237 zł za godzinę. O drogi w Widełce dba lokalna firma Krzysztofa Przybyło. Inna firma, Marka Bezara z Kamionki dba o drogi gminne w Hucie Przedborskiej i Przedborzu. Tutaj, za godzinę gmina płaci 240 zł. 

Tyle kosztuje odśnieżanie

Największy obszar ma pod sobą Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej. Kwota za godzinę działań związanych z akcją zima zależna jest m.in. od tego jaki sprzęt jest wykorzystywany. Dodatkowo jej wysokość uzależniona jest od tego, w jakich godzinach prace są realizowane.

W rozmowie z Korso Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, podkreślał, że gmina nie oszczędza na odśnieżaniu i każda godzina odśnieżania tylko na terenie miasta kosztuję 2 tys. zł. 
Należy dodać, że oprócz odśnieżania dróg, gmina Kolbuszowa płaciła za usuwanie śniegu z dachów takich budynków jak pływalnia, czy magistrat. Wywożony był też zalegający śnieg z płyty kolbuszowskiego rynku. 

W gminie Kolbuszowa jest około 70 km dróg powiatowych do odśnieżania i tyle samo gminnych. Zarząd powiatu kolbuszowskiego na drogi powiatowe w gminie Kolbuszowa przeznaczył 288 tys. zł.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy