Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Kto kolejny raz rzędu zdominował szkolną rywalizację w naszym powiecie? - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCI Powiatowy turniej z udziałem zwycięzców z poszczególnych gmin odbył się 29 stycznia w Cmolasie. O miejsce w finale walczyły szkoły podstawowe i oddziały gimnazjalne z roczników 2003-2005.

Do zawodów przystąpiło 5 zespołów: SP Cmolas, SP Widełka, SP Majdan Królewski, SP Kopcie oraz SP Niwiska. Drużyny te zapewniły sobie udział dzięki zwycięstwom na gminnym szczeblu szkolnej rywalizacji.

Niwiska w swojej grupie mierzyły się z rywalkami z Majdanu Królewskiego i z Widełki. Z Majdanem wygrały 2:0 (do 11 i do 9). Również w dwóch setach zamknęły rywalizację z Widełką (wygrane do 13 i do 18). W drugiej grupie wygrał Cmolas, drugie miejsce zajęły Kopcie. Zespół z gminy Dzikowiec w meczu o trzecie miejsce uległ Widełce 0:2 (do 18 i do 23).

W finale młode zawodniczki z Niwisk pokonały Cmolas 2:0 (do 15 i do 4). – Wygraliśmy bez straty seta, ale wcale łatwo nie było – oceniała Agnieszka Wilk-Sybicka, opiekun Niwisk. To właśnie jej drużyna będzie reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych, które odbędą się już po feriach zimowych (po 24 lutego).