Reklama

Hiszpańska wycieczka uczniów z Dzikowca

Opublikowano: wt, 19 mar 2019 18:52
Autor:

Hiszpańska wycieczka uczniów z Dzikowca  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uczniowie z Zespołu Szkół im. ks. Prałata Stanisława Sudoła w Dzikowcu wyjechali do Hiszpanii, w ramach projektu "Mały krok dla filmu, duży dla obywatelstwa europejskiego".

Była to już trzecia międzynarodowa wymiana uczniów podczas trwania tego projektu. - Do tej pory uczniowie mieli możliwość wyjazdu do Chorwacji oraz goszczenia uczestników projektu z zagranicy we własnym kraju - mówi Jolanta Serafin, nauczyciel języka angielskiego.

W trakcie wymiany uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili Madryt, Toledo oraz Manzanares, gdzie mieści się ich szkoła partnerska. W ciągu całego tygodnia wzięli oni udział w warsztatach tworzenia filmów animowanych metodą animacji poklatkowej, warsztatach słowa mówionego i poezji oraz warsztatach na temat równości płci. Mieli również możliwość poznania tajników pracy w radio i telewizji podczas wizyty w CMM- Castilla La Mancha Media.

- Pomiędzy kolejnymi warsztatami, oddychając atmosferą wielkiego miasta, przechadzali się uliczkami Madrytu i poznawali tamtejszą historię - relacjonuje opiekun grupy. Jak dodaje Jolanta Serafin, w Muzeum Narodowym Centrum Sztuki Królowej Zofii, pośród licznych dzieł, uczniowie mogli podziwiać obraz Picassa "Guernica".

Na końcu młodzi turyści odwiedzili Manzanares, gdzie powitał ich burmistrz tego miasteczka - Julián Nieva. Miejscowość ta znajduje się w regionie La Mancha, słynącym z postaci walecznego Don Kichota. Uczestnicy wymiany odwiedzili także szkołę partnerską IES AZUER, gdzie uczniowie zaprezentowali swoje przygotowane wcześniej prace oraz wzięli udział w warsztatach.

- Wyjazd ten dał uczestnikom wycieczki wyjątkową możliwość nie tylko poznania nowych miejsc czy ludzi, ale także doskonalenia komunikacji w języku angielskim oraz kształtowania postaw aktywnego, otwartego obywatela Unii Europejskiej - podkreśla współorganizatorka projektu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    Ryszard

    Czemu zdjęcie jest słabej jakości?