Reklama

Harmonogram odbioru śmieci w gminie Kolbuszowa w 2023 roku. Kiedy odpady komunalne zostaną zabrane?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wiadomo już, kiedy na terenie Kolbuszowej oraz ościennych 14 sołectwach odbierane będą śmieci w przyszłym roku. Kolbuszowski magistrat opublikował harmonogram wywozu odpadów na cały 2023 rok.

To jak często odpady są odbierane od mieszkańców, ustalają radni miejscy. W przypadku wsi śmieciarka przyjeżdża raz w miesiącu. Mieszkań miasta mają z kolei kubły opróżniane częściej, bo raz na dwa tygodnie. Na blokowych osiedlach, śmieciarka zjawia się najczęściej - co tydzień. Tam kontenery zapełniają się też najszybciej. 

Wszystko wskazuje na to, że to pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej, wciąż będą odbierać śmieci od mieszkańców gminy Kolbuszowa. Usługę tę świadczą od kilku lat w ramach umowy in house, podpisanej z gminę. Wcześniej ogłaszała przetarg na to zadanie. Wygrywała najtańsza oferta. 

Powrotu do tej fory wyboru firmy odbierającej odpady, chce część mieszkańców. Liczą oni na to, że wybór firmy zewnętrznej będzie równoznaczny z niższą opłatą za odbiór śmieci. Mieszkańcy gminy Kolbuszowa płacą obecnie 27 zł od osoby miesięcznie za odbiór odpadów sortowanych (już ze zniżką 3 zł od osoby za posiadanie przydomowego kompostownika). 

-  Zgodnie z obietnicą, jaką złożyłem mieszkańcom w poprzednim roku, proszę o rozpisanie przetargu na odbiór i zagospodarowanie śmieci na najbliższy rok

- zaapelował jeszcze w październiku do władz gminy Kolbuszowa radny Michał Karkut z Kolbuszowej Górnej. 

W 2021 r. łączne koszty związane z systemem gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie Kolbuszowa wyniosły 6 062 034,16 zł i na tę kwotę się składały:

  • odbiór, transport i zagospodarowanie odebranych odpadów komunalnych (umowa z ZKGiM Sp. z o.o. w Kolbuszowej) - 2 878 586 zł
  • utrzymanie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - 754 780,79 zł,
  • zakup materiałów wyposażenia, w tym worków na odpady segregowane - 198 185,32 zł,
  • wynagrodzenia osobowe pracowników, wynagrodzenia bezosobowe,
  • dodatkowe wynagrodzenia roczne wraz z pochodnymi - 118 011,25 zł.

W 2021 roku z terenu gminy Kolbuszowa odebrano 2918 ton odpadów zmieszanych oraz 1732 tony odpadów posegregowanych. Na PSZOK dostarczono ich 875 ton.

 


Źródło: Urząd Miejski w Kolbuszowej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy