Reklama

Groźny pies na sali balowej, pożar tui od fajerwerków - interwencje kolbuszowskiej straży podczas sylwestra

Opublikowano: czw, 2 sty 2020 10:30
Autor:

Groźny pies na sali balowej, pożar tui od fajerwerków - interwencje kolbuszowskiej straży podczas sylwestra - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sylwestra i w Nowy Rok, tuż po północy strażacy z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej wyjeżdżali do akcji łącznie 9 razy.

We wtorek, 31 grudnia 2019 roku, w godzinach popołudniowych, straż otrzymała zgłoszenie o wydobywającym się tlenku węgla w jednym z przedszkoli w Kolbuszowej. Jak informuje Paweł Tomczyk, przedstawiciel kolbuszowskiej straży, czujnik tlenku węgla wykazał, że niebezpieczny gaz wydobywa się w łazience. Funkcjonariusze wyłączyli piecyk. Tlenek nie zagrażał dzieciom i pracownikom. Jak dodaje mł. bryg. Tomczyk był to 1000 wyjazd strażaków w 2019 roku. - W tym roku mieliśmy bardzo dużo wyjazdów. Było to spowodowane majowymi powodziami - wyjaśnia. - Średnio mamy w roku po 600, 700 wyjazdów - dodaje Paweł Tomczyk. 
Straż interweniowała tego dnia także w Dzikowcu, gdzie paliła się sterta gałęzi. PPSP w Kolbuszowej otrzymało także zgłoszenie o palących się sadzach w kominie oraz tuż przed północą o palących się tujach w Staniszewskiej, które najprawdopodobniej zajęły się od wystrzeliwanych fajerwerków. 
W środę, 1 stycznia, 2020 roku, tuż po północy straż otrzymała kolejne zgłoszenie o palących się tujach, również w miejscowości Staniszewskie. W Cmolasie wezwano straż do jednego z domów, gdzie włączył się czujnik gazu. Pomiary strażaków nie wykazały, że wydobywa się gaz. 
Paweł Tomczyk, funkcjonariusz straży pożarnej relacjonuje, że straż otrzymała także fałszywy alarm o wysokich płomieniach na jednej z posesji. W Trześni natomiast paliły się sadze w kominie. 
Ostatnia akcja strażaków miała miejsce na jednej z sali weselnych w Kolbuszowej. Zostali oni wezwani ponieważ na zabawę sylwestrową wtargnął duży pies, a goście obawiali się, że może ich pogryźć.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE