Reklama

Gratka dla sportowców

Opublikowano:
Autor:

Gratka dla sportowców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ku uciesze lekkoatletów, których w naszym powiecie nie brakuje, na terenie stadionu miejskiego w Kolbuszowej powstanie kompleks lekkoatletyczny. To niejedyny obiekt sportowy, który zostanie otwarty w ciągu najbliższych lat.

Kompleks lekkoatletyczny będzie składać się z bieżni czterotorowej i sześciotorowej, przeznaczonej specjalnie na biegi na dystansie stu metrów. Na obiekcie znajdzie się także miejsce dostosowane do rzutu młotem, skoku w dal, skoku wzwyż, rzutu oszczepem, dyskiem, a także pchnięcia kulą. - W kompleksie pojawi się również skocznia do skoku o tyczce, rów z wodą do biegu z przeszkodami i nowe boisko piłkarskie z trawy naturalnej - wylicza Andrzej Selwa z działu promocji kolbuszowskiego magistratu.

Dla każdego
Nowoczesny obiekt sportowy ma być oddany do użytku już w 2019 roku. Koszt zadania to aż 3,5 miliona złotych. Znaczną część tej sumy, bo 1,5 miliona złotych, pokryje dotacja przyznana gminie Kolbuszowa przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. - Kompleks lekkoatletyczny z całą pewnością służyć będzie zarówno dzieciom i młodzieży szkolnej, jak i osobom dorosłym. Takie miejsce jest bardzo potrzebne. Chcemy stwarzać mieszkańcom jak najlepsze warunki do rozwoju pasji i umiejętności - tak planowaną inwestycję komentuje Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

Powiat też buduje
Zanim jednak obiekt przy ulicy Wolskiej zostanie ukończony, sportowcy w pierwszej kolejności będą mogli korzystać z kompleksu lekkoatletycznego przy kolbuszowskim liceum ogólnokształcącym. Budowa tego obiektu przewidziana jest na 2018 rok. O dotację na to zadanie postarał się powiat kolbuszowski. Samorząd dostał dokładnie 399 tys. zł. Sam dołoży drugie tyle. - W ramach projektu zostanie wybudowana bieżnia okrężna o długości 200 metrów, bieżnia prosta do biegu na dystansie 60 metrów, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, piłkochwyty, a także boisko z nawierzchnią z trawy syntetycznej - wyjaśniają pracownicy kolbuszowskiego starostwa. Oprócz tego, w ramach zadania, planowana jest budowa chodnika przy LO, wiaty rowerowej oraz oświetlenie obiektu. Placówka wzbogaci się także o podstawowy sprzęt lekkoatletyczny.

Więcej w 39 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE