Reklama

Grądziel: kręcimy bat na siebie

Opublikowano:
Autor:

Grądziel: kręcimy bat na siebie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni przegłosowali. Od tej pory za służebność przejazdu i przejścia przez mienie gminne trzeba będzie płacić.

W ubiegłym miesiącu radni przyjęli uchwałę, na mocy której ustanowili nieodpłatną służebność przejazdu (czyli prawo właściciela jednej nieruchomości do poruszania się, przechodzenia lub przejeżdżania po nieruchomości, która jest własnością innej osoby, przyp. Red.) przez działkę gminną 6320/43 trzem właścicielom sąsiednich gruntów w Woli Raniżowskiej. Na ostatniej sesji (23 czerwca) samorządowcy uchwałę zmienili. Poprzednim zapisom sprzeciwił się notariusz gminy, który powiedział „nie” darmowym przejazdom przez gminny grunt.

Za darmo nie przejdzie
Jak wyjaśnił Władysław Grądziel, wójt Raniżowa, zmiana jest spowodowana przepisami, z których jasno wynika, że za korzystanie ze służebności trzeba zapłacić. ‒ Okazuje się, że nie można ustanowić nieodpłatnej służebności. Jest to konflikt prawny i notariusz nie podpisze takiego kontraktu, jeżeli będzie bezpłatna służebność – wyjaśnił włodarz gminy i dodał: – W związku z tym jest to korekta wymuszona przepisami prawa. Za korzystanie z 5-metrowego pasa ziemi gminnej wolanie zapłacą.

Więcej w Korso nr 26/29.06.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE