Reklama

Gradobicie w Raniżowie. Rolnicy złożyli wnioski o szacowanie szkód. Komu zostanie wypłacone odszkodowanie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Gradobicie w Raniżowie. Rolnicy złożyli wnioski o szacowanie szkód. Komu zostanie wypłacone odszkodowanie? - Zdjęcie główne

Po gradobiciu kilku rolników z gminy Raniżów zostało poszkodowanych (zdjęcie poglądowe) | foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po gradobiciu, które przeszło w poniedziałek, 11 lipca, przez Raniżów, gmina umożliwiła poszkodowanym rolnikom składanie wniosków o szacowanie szkód.

Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów, poinformował, że w związku z wystąpieniem opadów gradu na terenie raniżowskiej gminy właściciele gospodarstw rolnych, w których wystąpiły straty, mogli złożyć w urzędzie wnioski o szacowanie szkód. 

We wniosku musieli zawrzeć informację na temat tego, jaki zakres i wysokość szkody wystąpiła po gradobiciu. 

Jan Tęcza, pracownik Urzędu Gminy w Raniżowie, poinformował, że do gminy wpłynęło kilka wniosków od poszkodowanych rolników. Teraz szacowaniem zajmie się specjalna komisja. 

Nasz rozmówca podkreślił, że podstawą do wypłacenia odszkodowania jest m.in. wielkość szkody. Utracone bowiem plony muszą być powyżej 30 procent z całości upraw. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy