Reklama

Gmina zapłaci za korekty na ulicy Jana Pawła II

Opublikowano:
Autor:

Gmina zapłaci za korekty na ulicy Jana Pawła II - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sumie trzy łuki na ulicy Jana Pawła II doczekają się poszerzenia. Za korekty na wyremontowanej w ubiegłym roku drodze będzie musiała zapłacić gmina. Ile konkretnie? Tego na razie urzędnicy nie chcą powiedzieć.

Przypomnijmy. Przebudowa ulicy Jana Pawła II była najbardziej oczekiwaną inwestycją mijającego roku. Niestety, efekt finalny rozczarował niektórych mieszkańców. Na wysokie krawężniki, kłopotliwe zwężenia jezdni przy wysepkach i zbyt wąskie wyjazdy z sąsiednich ulicy narzekali kierowcy samochodów osobowych, dostawczych i autobusów. Pracownicy magistratu wzięli sobie do serca uwagi mieszkańców i jeszcze pod koniec roku opracowali plan poprawy wyremontowanej za prawie 1,8 mln zł ulicy.

Do końca stycznia
W tej chwili kierowcom łatwiej wyjeżdża się już z ulicy Partyzantów i placu parkingowego pomiędzy blokami. Wykonawca na zlecenie gminy poszerzył łuki przy wyjazdach z tych ulic jeszcze przed końcem 2017 roku. Do końca stycznia uporać ma się z poszerzeniem wyjazdu spod basenu, na który najbardziej narzekali kierowcy autobusów. - Prace polegają na wykonaniu dodatkowych trzech łuków oraz wykonaniu nawierzchni z granitu zaniżonej do poziomu nawierzchni z betonu asfaltowego. Łuki te pozwolą na dogodniejsze opuszczanie tych trzech skrzyżowań - wyjaśnił Andrzej Selwa z działu promocji urzędu miejskiego. Przedstawiciel magistratu zaznaczył też, że prowadzone prace nie są poprawkami. - Roboty te są zlecone przez urząd w celu poprawy komfortu jazdy dla kierujących pojazdami - podkreślił urzędnik. 

Więcej w 2 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE