Reklama

Gmina Raniżów. Z dróg gminnych na drogi śródpolne. Koszt nowej inwestycji to ponad 120 tys. zł

Opublikowano:
Autor:

Gmina Raniżów. Z dróg gminnych na drogi śródpolne. Koszt nowej inwestycji to ponad 120 tys. zł  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przemieszczenie 15 tysięcy złotych między poszczególnymi rozdziałami uchwały budżetowej wywołało na przedostatniej sesji w Raniżowie niemałe zamieszanie.

Uchwała w sprawie zmian w budżecie gminy Raniżów na 2018 rok była podczas sesji jednym z najbardziej dyskutowanych tematów. A to za sprawą 15 tysięcy złotych, które gmina miałaby przeznaczyć na realizację śródpolnej drogi w Woli Raniżowskiej, na którą samorząd otrzymał 80 procent dofinansowania.

Radni nie mieli nic przeciwko, aby pieniądze na ten cel przeznaczyć. Nie zgodzili się jednak na to, aby na rzecz śródpolnej drogi zabierać je z działu, który zaproponowali im urzędnicy.

 

Dotacja z urzędu

Dyskusję na temat inwestycji planowanej w Raniżowie rozpoczął niewinnie Kazimierz Mikołajczyk, sołtys Staniszewskiego, który poprosił o wyjaśnienia w tej sprawie.  - Mamy w uchwale zmniejszenie wydatków w dziale "Transport i łączność - drogi gminne" i tam jest 15 tys. zł. Skąd my to ściągamy?- zapytał gospodarz Staniszewskiego.

Odpowiedzi udzieliła mu Małgorzata Puzio, skarbniczka gminy. Jak wyjaśniła, pieniądze miałyby zostać ściągnięte z rozdziału "Drogi gminne". -  Jest to przemieszczenie między rozdziałem a rozdziałem, a więc z dróg gminnych na drogi gminne wewnętrzne - stwierdziła. Jak dodała, gmina Raniżów otrzymała z urzędu wojewódzkiego dotację w wysokości 55 tys. zł na budowę drogi śródpolnej w Woli Raniżowskiej. - Ta kwota w całości zostanie wykorzystana na ten cel, razem z naszym wkładem własnym - poinformowała Małgorzata Puzio.

Prace przy modernizacji drogi śródpolnej w Woli Raniżowskiej zostały już rozpoczęte. Firma Transportowo - Drogowa z Kolbuszowej Górnej, która wygrała przetarg, wyceniła koszt zadania na ponad 126 tysięcy złotych.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE