Reklama

GMINA RANIŻÓW. Święto w Zielonce

Opublikowano:
Autor:

GMINA RANIŻÓW. Święto w Zielonce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W najbliższy weekend Zielonka będzie obchodzić 450 lat istnienia.

Impreza będzie trwać dwa dni. Uroczystości rozpoczną się w sobotę, 29 maja, o godz. 17, od konferencji naukowej pt. "Rys historyczny Ossówki - Zielonki". Po konferencji odbędzie się spotkanie z pochodzącą z Zielonki siostrą Margeritą. Od godz. 19 będzie natomiast trwał festyn ludowy.

Główne obchody rozpoczną się w niedzielę, 30 czerwca, uroczystą mszą świętą odpustową. Po niej odsłonięta i poświęcona zostanie tablica pamiątkowa. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują pod Dom Ludowy w Zielonce. Najpierw wystąpią zaproszeni gości, następnie zaprezentowany zostanie przygotowany specjalnie z tej okazji program artystyczny. Na scenie wystąpią też zespoły ludowe. O godz. 19 rozpocznie się festyn ludowy. Imprezie będą towarzyszyć darmowe atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnie, pokaz baniek mydlanych i malowanie twarzy. Fotorelację z imprezy będzie można obejrzeć w najbliższym numerze Korso (3 lipca).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE