Reklama

Gmina Raniżów. Sołtysi i radni upominają się o pieniądze dla swoich miejscowości na organizację imprez

Opublikowano:
Autor:

Gmina Raniżów. Sołtysi i radni upominają się o pieniądze dla swoich miejscowości na organizację imprez  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni przegłosowali na ostatniej sesji (24 maja) zmiany w budżecie gminy na 2018 rok. Zgodnie z nimi 42 tys. zł miałoby trafić na konto Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie na realizację dwudniowej imprezy "Dni Raniżowa".

Fakt ten najwyraźniej nie spodobał się sołtysowi Janowi Adamczykowi, który swoje zdanie przedstawił podczas ostatnich obrad.

- Wszystko spędzamy tak do Raniżowa, a może by tak zrobić "Dni Mazurów" i dać nam 10 tys. zł. Co wy na to państwo radni? - zwrócił się do samorządowców Adamczyk.

Na apel sołtysa zareagowała Marta Kozioł, która stwierdziła, że w Woli Raniżowskiej też powinna odbyć się tego typu impreza. Radną Kozioł poparł  z kolei Jan Adamczyk.

- Nie widzę przeszkód - stwierdził i dodał: - Czemu mamy wszystkich ludzi spędzać tutaj do Raniżowa? W tamtym roku robiliśmy w Mazurach piknik rodzinny i bardzo pięknie się udał dzięki radnemu Spaczyńskiemu. Nie widzę więc przeszkód, żeby 10 tys. zł przeznaczyć na piknik w Mazurach. Co wy na to panowie radni? - zapytał.

Radny Jan Puzio, odnosząc się do słów sołtysa, zasugerował, że wobec zgłaszanych propozycji ktoś z przedstawicieli Mazurów powinien złożyć wniosek, aby z 40 tys. zł przeznaczonych na Dni Raniżowa 10 tys. przekazać Mazurom.

Do dyskusji włączył się także Jan Rzeszutek. Radny z Mazurów poparł gospodarza swojej miejscowości.

- Chcę ze swej strony powiedzieć, że mieszkańcy wsi Mazury napisali już kilka wniosków, dzięki którym mogłyby się odbyć imprezy w naszej miejscowości  - powiedział samorządowiec i dodał, że mieszkańcy sołectwa  bardzo angażują się w takie działania.

Więcej w aktualnym Korso [nr 22/2018]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE