Reklama

GMINA RANIŻÓW. Sołtys pyta o zniżkę za kompostowanie

Opublikowano: sob, 7 mar 2020 11:00
Autor:

GMINA RANIŻÓW. Sołtys pyta o zniżkę za kompostowanie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sprawie przydomowych kompostowników, dzięki którym mieszkańcy mieliby mniej płacić za odbiór śmieci, dopytywał sołtys Mazurów.

- Miałbym takie pytanie do wójta. Słyszę, że w innych gminach te kompostowniki zafunkcjonują i ludzie mniej płacą. Moje pytanie brzmi, czy wójt pracuje w tym kierunku i czy możemy liczyć na to, że będziemy mniej płacić, jak ktoś będzie posiadał taki kompostownik? - zapytał Jan Adamczyk, gospodarz Mazurów.

Jak stwierdził Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów, gmina daje mieszkańcom taką możliwość. - Przy czym termin wejścia w życie tej ustawy, która uwzględnia tę bonifikatę za kompostowniki, to jest wrzesień i jesteśmy związani wejściem tego przepisu - zaznaczył. - Gmina Raniżów jest terenem rolniczym i myślę, że nikt nie będzie trawy woził do miasta - stwierdził.

Jak dodał włodarz Grądziel, dzięki temu, że mieszkańcy będą część odpadów składać na swoich przydomowych kompostownikach, pozostałe śmieci, które odbierze firma, będą ważyły mniej.  - Z założenia było właśnie tak przyjęte, że nikt nie będzie robił tonażu - wyjaśnił.

- Jeśli chodzi o popiół, to czasem jest tak, że faktycznie nie ma ktoś na działce z nim co zrobić, ale jeśli mówimy o takich organicznych odpadach, które można spożytkować jako później przetworzony nawóz pod kwiatki, to uważam, że pomysł z tym własnym kompostownikiem na potrzeby gospodarstwa domowego się przyjmie i nie trzeba tego nawet wymuszać ustawowo czy regulacjami rady - powiedział.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE