Reklama

Gmina Raniżów. Samorząd ma plan na nowy rok. Jaki?

Opublikowano:
Autor:

Gmina Raniżów. Samorząd ma plan na nowy rok. Jaki?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Raniżów przygotowała projekt budżetu na 2019 rok. Jakie inwestycje samorząd planuje wykonać w przyszłym roku?

 

Najwięcej kasy z budżetu ma zostać wydane na przebudowę odcinka drogi w Woli Raniżowskiej. Ponieważ przedmiotowa droga jest drogą powiatową, to gmina przekaże powiatowi na ten cel dotację w wysokości 2 mln 397 tys. 238 zł.

Jedną z większych inwestycji będzie też budowa sieci kanalizacji w Mazurach. Zadanie ma kosztować w sumie 1 mln 972 tys. 280 zł, z czego 1 mln 81 tys. zł zapłaci gmina. Pozostała kwota w wysokości 890 tys. 397 zł będzie pochodzić z pozyskanej przez samorząd na ten cel dotacji.

Sporo kasy, bo w sumie ponad 2 mln 250 tys. zł  ma z kolei kosztować przebudowa Stacji Uzdatniania Wody w Raniżowie. Gmina na ten cel przeznaczy 695 tys. 471 zł. Brakująca kwota w wysokości 1 mln 555 tys. 659 zł będzie pochodzić z dotacji.

 

 

Na kulturę

 Projekt budżetu gminy Raniżów na 2019 rok przewiduje również modernizację i wyposażenie infrastruktury publicznej budynku w Raniżowie i Woli Raniżowskiej. Inwestycje mają kosztować 296 tys. 324 zł (z czego 63,63 procent ma pochodzić ze środków PROW na lata 2014-2020).

O jakich budynkach mowa? Chodzi o remont budynku przedszkola przy ul. Wolskiej w Raniżowie, który ma kosztować 78 tys. 290 zł, oraz modernizację świetlicy wiejskiej w Woli Raniżowskiej na kwotę 110 tys. 259 zł.

 

 

Remonty w szkołach

W sumie 135 tys. zł gmina zamierza przeznaczyć w przyszłym roku na remonty w szkołach. 25 tys. zł ma pokryć koszt wykonania ogrodzenia od frontu szkoły Zespołu Szkół w Raniżowie. Kolejne 20 tys. zł zostanie przeznaczone na wykonanie wylewek w korytarzu i sali Zespołu Szkół w Raniżowie. 

Kasa z budżetu gminy ma popłynąć także do Zespołu Szkół w Woli Raniżowskiej. Na przebudowę zewnętrznej i wewnętrznej instalacji kanalizacji gmina chce tam przeznaczyć 60 tys. zł. Kolejne 30 tys. zł zyskać ma też budynek szkoły w Posuchach, gdzie wykonany zostanie tynk.

 

 

Co zrobią w sołectwach?

Ponad 250 tysięcy złotych gmina zabezpieczyła w budżecie przyszłego roku na przedsięwzięcia realizowane w ramach Funduszu Sołeckiego. Na co przeznaczą pieniądze poszczególne miejscowości?

Raniżów otrzymał do rozdysponowania ponad 41 tys. zł, z czego 37 tys. zł planuje się przeznaczyć na wykonanie oświetlenia ulicznego w Raniżowie od ul. Jesionowej do ul. Brzozowej (zamontowanie dwóch lamp). Pozostałe 4 tysiące złotych raniżowianie przeznaczą na budowę progu zwalniającego na osiedlu Skotnia.

Wola Raniżowska przysługujące pieniądze w kwocie 41 tys. 39 zł wyda na utwardzenie nawierzchni drogi gminnej od Steców w kierunku Nartu.

Mazurzanie zaplanowali, że pieniądze z funduszu sołeckiego przekażą na wykonanie projektu placu zabaw, dostawę urządzeń placu i ich montaż (41 tys. 39 zł).

Mieszkańcy Zielonki zdecydowali, że z pieniędzy przysługujących im w ramach funduszu sołeckiego (35 tys. 170 zł) wykonana zostanie droga gminna położona na terenie sołectwa od miejscowości  Zielonka do miejscowości. Hucisko.

Staniszewskie przeznaczy kasę z funduszu sołeckiego (33 tys. 734 zł) na modernizacja dróg gminnych w swojej miejscowości.

 W Porębach Wolskich pieniądze w kwocie 10 tys. 690 zł przeznaczone zostaną na wykonanie oświetlenia ulicznego. Tyle samo kasy co na oświetlenie pójdzie też na zagospodarowanie i doposażenie terenu placu zabaw w Porębach Wolskich.

W Korczowiskach wykonany zostanie natomiast plac zabaw (19 tys. 206 zł), a w Posuchach przysługujące sołectwu nieco ponad 20 tys. zł zostanie wydane na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku OSP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE