Reklama

Gmina Raniżów pożyczy ponad 2 mln złotych. Na co?

Opublikowano: sob, 1 sie 2020 15:14
Autor:

Gmina Raniżów pożyczy ponad 2 mln złotych. Na co? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni zdecydowali się, że gmina Raniżów zaciągnie długoterminową pożyczkę. Na co wydane zostaną ponad 2 mln złotych?

Zadanie inwestycyjne pn. "Przebudowa i remont Stacji Uzdatniania Wody w Raniżowie" ma zostać pokryte z pożyczki, którą raniżowski urząd zdecydował się zaciągnąć od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Gmina Raniżów chce pożyczyć 2 216 558 zł. Pożyczka ma być podzielona na dwie części. W tym roku do kasy urzędu wpłynąć ma 200 tys. z. W kolejny 2021 roku reszta, czyli 2 mln 16 tys. 558 zł. Pożyczka zostanie zaciągnięta na 10 lat, czyli do 2030 roku. Zobowiązania będą pokrywane ze źródła dochodów gminy, którymi są wpływy z podatków od nieruchomości. Zabezpieczeniem pożyczki będzie weksel in blanco.

 - Od trzech lat mieliśmy inwestycję pod nazwą przebudowa i remont stacji i tak się składało, że nie było możliwości pozyskania dofinansowania, dlatego remont jest niezbędny i konieczny

- mówił podczas sesji Bronisław Pruś, radny.

- Wójt podjął decyzję, że nie ma na co czekać i nie czekając na dofinansowanie, zaciągamy kredyt. Ta kwota jest w 50 procentach umarzalna. Komisje pozytywnie opiniują i widzą, że jest to konieczne. Żeby nie dopuścić do sytuacji, że w pewnym momencie będziemy mieć problem z wodą na terenie gminy

- dodał radny.


Do przetargu na remont stacji uzdatniania wody zgłosiło się sześć firm.

  • Najdroższa oferta opiewa na ponad 3,7 mln zł.
  • Najtańsza natomiast to kwota nieco ponad 2,2 mln złotych.

Jeżeli gmina wybierze najkorzystniejszą ofertę, wówczas firma będzie musiała zakończyć prace na terenie stacji do końca sierpnia 2021 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.