Reklama

Gmina Raniżów. Mazury - czy pojawi się zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych?

Opublikowano:
Autor:

Gmina Raniżów. Mazury - czy pojawi się zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ciężarówki niszczą drogę gminną stanowiącą dla mieszkańców skrótowe połączenie z Sokołowem Małopolskim. W sprawie interweniuje Jan Rzeszutek, radny z Mazurów.

- Ja już ten temat zgłaszałem, ale muszę do niego wrócić. Chodzi o postawienie znaku tonażu na drodze gminnej w Mazurach. To jest taka wąska droga, bo zaledwie trzymetrowa. Jeżdżą nią samochody ciężarowe i często zdarza się, że jadą obciążone, czyli z ładunkiem - stwierdził radny Jan Rzeszutek podczas obrad rady gminy, 28 czerwca. - Niestety, nie można im zwrócić uwagi, bo na drodze nie ma znaku, który informowałby o zakazie wjazdu z określonym tonażem - wyjaśnił. Dodał, że sprawę rozwiązałby zakup znaku "Zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych" albo znak zakazujący wjazdu z ograniczonym tonażem. - Na taki znak mieszkańcy Mazurów czekają od dawna. Ta droga jest wąska, ale ciągnie się przez kilkaset metrów i znacznie skraca drogę do Sokołowa Małopolskiego, dlatego zależy nam na tym, aby jak najdłużej służyła - uzasadnił. 

Do wniosku radnego z Mazurów odniósł się Ryszard Rzeszutek, przewodniczący rady gminy Raniżów. - Wcześniej to pytanie było kierowane do mnie, więc ja przekazałem tę sprawę panu Stanisławowi Sidorowi (zajmującemu się w urzędzie gminy drogownictwem - przyp. red.), a on zobowiązał się zamówić te znaki - wyjaśnił szef rady. Jak zapewnił Ryszard Rzeszutek, temat został przekazany do realizacji. - Osobiście przypomnę panu Sidorowi o tej sprawie - stwierdził.

Czy po ponad miesiącu sprawa ruszyła z miejsca? Jak powiedział nam we wtorek (7 sierpnia) Jan Rzeszutek, żaden znak nie został niestety do tej pory zamontowany.

Do sprawy wrócimy więc niebawem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE