Reklama

GMINA RANIŻÓW. Koniec przebudowy drogi na Sokołów Młp. dopiero w październiku

Opublikowano: ndz, 17 lut 2019 14:00
Autor:

GMINA RANIŻÓW. Koniec przebudowy drogi na Sokołów Młp. dopiero w październiku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI PZDW odnosi się do uwag mieszkańców gminy Raniżów dotyczących remontu drogi wojewódzkiej. - Prace przy rozbudowie są wykonane w 72 procentach - zaznacza przedstawicielka zarządcy drogi. Co zostało więc jeszcze do zrobienia?

Przypomnijmy, że trwa przebudowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej na odcinku między Kolbuszową a Sokołowem Małopolskim.

W poprzednim numerze Korso przedstawiliśmy uwagi dotyczące remontu, które skierowali do nas mieszkańcy. Teraz przedstawiamy stanowisko zarządcy drogi, a więc PZDW (Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich) w Rzeszowie, w tej sprawie.

 

Uwagi autentyczne

Czy od mieszkańców powiatu kolbuszowskiego wpływały do PZDW uwagi dotyczące remontu drogi wojewódzkiej? Między innymi takie pytanie zadaliśmy przedstawicielce PZDW.  Ewa Sudoł-Sikora, specjalista do spraw informacji publicznej PZDW, potwierdziła, że mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego dzielili się swoimi spostrzeżeniami. - Uwagi dotyczyły m.in. zjazdów, nawierzchni, kolejności wykonywanych robót i utrudnień związanych z rozbudową drogi - streściła. -  Należy jednak pamiętać, że w trakcie wykonywania robót, zwłaszcza "pod ruchem", utrudnienia zawsze występują. Wykonawca dokłada wszelkich starań, aby je minimalizować - podkreśliła.

 

Koniec października

Przypomnijmy, że umowa dotycząca przebudowy drogi wojewódzkiej została podpisana w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej 1 czerwca 2017 roku. Odbiór zmodernizowanej drogi planowany był na lipiec 2018 roku. Dlaczego więc droga nie jest do tej pory gotowa?

Jak poinformowała nas Ewa Sudoł-Sikora, planowany termin zakończenia robót to koniec października br. - Konieczność wydłużenia terminu wynika z przyczyn formalno-prawnych oraz warunków pogodowych - wyjaśniła przedstawicielka PZDW. - Rozpoczęcie robót było możliwe dopiero 3 listopada 2017 roku, jednak ze względu na warunki zimowe faktyczne roboty podjęto na przełomie marca i kwietnia 2018 roku - zaznaczyła.

 

Co jeszcze zostało?

Przedstawicielka PZDW zaznaczyła, że większość prac została już wykonana (72%). Co zostało więc jeszcze do zrobienia?  - Roboty pozostałe do wykonania to: rozbudowa mostu w Raniżowie, ułożenie warstwy ścieralnej na jezdni głównej DW875 (łącznie ok. 6 km w miejscowościach: Dzikowiec, Osia Góra, Turza) i budowa chodników z kostki betonowej oraz ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej  (łącznie ok. 30 tys. m2) - poinformowała. Dodała, że dokończyć trzeba jeszcze: nawierzchnię zjazdów do pól, lasów i zabudowań, oznakowanie poziome i pionowe wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu oraz wykonać roboty wykończeniowe tj. umocnienia dna skarp rowów.

Kto i za ile?
Zadanie polegające na remoncie drogi wojewódzkiej 875 między Kolbuszową a Sokołowem Małopolskim jest wykonywane pod nazwą "Przebudowa/rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 875 Mielec – Kolbuszowa – Leżajsk od końca obwodnicy m. Werynia do początku obwodnicy m. Sokołów Małopolski".

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm - Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. (Lider) oraz Wolmost Sp. z o.o. (Partner).

Całkowita wartość projektu: 35 309 978,83 zł

Wartość dofinansowania z EFRR: 30 013 481,98 zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +1 / -1

    Stasi

    Co komu po takiej drodze, jeśli w centrum Raniżowa z ul.rzeszowskiej trudno na nią wjechać? Nie dosc że z podporządkowanej sie wyjeżdza to jeszcze przez rów.