Reklama

Reklama

Gmina Raniżów. Kameralne osiedle, liczące blisko 80 działek budowlanych, ma powstać na istniejących pastwiskach przy centrum Raniżowa

Opublikowano: pon, 23 lip 2018 20:30
Autor:

Gmina Raniżów. Kameralne osiedle, liczące blisko 80 działek budowlanych, ma powstać na istniejących pastwiskach przy centrum Raniżowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Około 75 uzbrojonych działek budowlanych o powierzchni od 7,5 do 12 arów ma powstać na istniejących pastwiskach w Raniżowie.

Informację na temat dalekowzrocznych planów rozwoju gminy Raniżów zamieszczono na łamach gazetki wydawanej przez gminny ośrodek kultury.

O szczegóły tych zamierzeń zapytała wójta gminy na ostatniej sesji (28 czerwca) Barbara Miazga, radna z Raniżowa. - Bardzo dużo osób pyta, co w tej sprawie - podkreśliła radna.

Dużo zainteresowanych

Jak powiedział wywołany do odpowiedzi włodarz gminy, koncepcja została opublikowana w samorządowym piśmie jako alternatywa dla rozwoju gminy Raniżów, a nie samego Raniżowa. - Powiem szczerze, że bardzo dużo młodych ludzi do mnie przychodzi i pyta o działki, o możliwości zakupu działek od gminy. Oczywiście możliwości gminy w zakresie zasobów działkowych się wyczerpały, bo ostatnie działki sprzedaliśmy na Słonecznym Wzgórzu - poinformował Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów. Jak dodał, z roku na rok, jednak liczba chętnych spadała, a potem znowu chętnych zgłaszało się bardzo dużo. - Nawet szkoda było tych młodych ludzi, którzy mają chęci tutaj zamieszkać, a nie mają po prostu gdzie zbudować swojego gniazda - wyjaśnił.

Kameralne osiedle

Jak powiedział wójt, pomysł utworzenia nowego osiedla zrodził się po przeglądnięciu  gminnych zasobów terenowych. Wójt Grądziel przyznał, że na ulokowanie koncepcji osiedla na pastwiskach wpływ miało także wykonanie wzdłuż pastwisk drogi śródpolnej. - Padł pomysł, żeby utworzyć takie kameralne osiedle, które byłoby położone w bardzo dobrym miejscu,  blisko centrum Raniżowa - wyjaśnił włodarz.

Jak wspomniał wójt Grądziel, kiedyś na terenie pastwisk planowano utworzyć zbiornik retencyjny. - Wtedy był to teren dla nas "zamrożony", ale w nowym rozdaniu, w nowej prognozie i w nowym planie województwa tego zbiornika retencyjnego już nie ma, więc mamy furtkę i możliwości, żeby ten teren zagospodarować - zapewnił wójt. - To jest teren około 10 hektarów. Stworzyliśmy dla tego terenu koncepcję zagospodarowania  jako całości. Byłoby to kameralne osiedle z infrastrukturą, ciągami komunikacyjnymi i terenami zielonymi oraz rezerwami pod usługi - wyjaśnił. 

Więcej w aktualnym Korso. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -1

  Miejscowy

  Przy centrum Raniżowa są osiedla Skotnia i Nowa Wieś. A osiedle o którym mowa byłoby bardziej na tyłach cmentarza. Gratuluję. Poza tym pastwiska w centrum??? Gdzie ***? Zielono to chyba w głowie ma autor tego paszkwila.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

   Koksu2

   A masz lepszy pomysł ? Gdzie twoim zdaniem powinny powstawac nowe działki.