Reklama

Gmina Raniżów dla bezdomnych zwierząt. Sprawdzamy, ile i na co zostały przeznaczone pieniądze w 2021 roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Gmina Raniżów dla bezdomnych zwierząt. Sprawdzamy, ile i na co zostały przeznaczone pieniądze w 2021 roku - Zdjęcie główne

UG w Raniżowie w 2021 roku wydał nieco ponad 5 tysięcy złotych na bezdomne zwierzęta. | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Urząd Gminy w Raniżowie w 2021 roku zabezpieczył 20 tys. zł na bezdomne zwierzęta. Wydał nieco ponad 5 tysięcy złotych. Na co poszły pieniądze?

Samorząd poinformował, że na realizację gminnego programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi gmina w 2021 roku wydała 5455,95 zł. Najwięcej, bo ponad 2 tys. zł, poszło na schronisko, z którym gmina ma podpisaną umowę.  

Kolejne pieniądze wydano na karmę - 888,74 zł. Raniżowski urząd poinformował także, że trzeba było uśpić jednego psa (koszt 120 zł). Leczenie i szczepienie bezdomnych psów wyniosły 405 zł. Urząd wysterylizował także dwa psy za 543 zł, z kolei sterylizacja sześciu kotów wyniosła nieco ponad 1200 zł. 

Pracownicy urzędu odłowili także trzy bezdomne psy. Dwa z nich znalazły nowe domy, a jeden trafił do schroniska.

- Poszukiwania nowych domów wykonujemy poprzez rozgłaszanie na tablicach ogłoszeń i stronach internetowych

- wyjaśnia urząd.

Tymczasowe przytulisko znajduje się przy oczyszczalni ścieków w Raniżowie. Aktualnie nie ma tam żadnych zwierząt. W budżecie na 2022 rok przewidziana kwota na bezdomne zwierzęta i ich opiekę to 20 tys. zł. 

Przypomnijmy, że jakiś czas temu pisaliśmy o psie, który przybłąkał się do jednego z mieszkańców Mazurów. Suczka oszczeniła się na gospodarstwie. Gmina jednak odmówiła zajęcia się czworonogami. Uzasadniła to tym, że nie ma pewności, czy suczka faktycznie była bezdomna. 

Nasza redakcja i inne osoby postanowiły pomóc w poszukiwaniu domów dla szczeniaków i ich mamy. Sprawa zakończyła się szczęśliwie. Czytelnicy nie szczędzili jednak słów krytyki pod adresem gminy, którzy twierdzili, że opieki nad bezdomnymi zwierzętami w Raniżowie praktycznie nie ma. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy