Reklama

GMINA RANIŻÓW. Decyzja sądu w sprawie napadu z pistoletem i siekierą

Opublikowano:
Autor:

GMINA RANIŻÓW. Decyzja sądu w sprawie napadu z pistoletem i siekierą  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Akt oskarżenia skierowano do sądu przeciwko Dominikowi Ch. oraz Józefowi S. Co zadecydował sąd?

Dwa lata temu (14 lutego 2017 roku) w Woli Raniżowskiej dwaj napastnicy zaatakowali mężczyznę przy użyciu pistoletu i siekiery. - Wieczorem wracałem do domu z kolegą ze sklepu - relacjonował wówczas mężczyzna. 

Z daleka zobaczył kilka stojących osób. Mężczyźni szli dalej. Nagle usłyszeli, że ktoś biegnie w ich kierunku. Odwrócił się i przed sobą zobaczył lufę pistoletu, a od drugiego mężczyzny usłyszał, że go zabije. 

- Odruchowo odchyliłem głowę, on wystrzelił. Wtedy złapałem za lufę i wyrwałem mu ją. Powiedziałem, że dzwonię na policję. Chłopak, który mnie zaatakował, nie był sam. Jak ten drugi widział, że jego kolega nie daje sobie ze mną rady, to doskoczył do mnie z siekierą i mnie zaatakował. Groził, że jeśli nie oddam broni zabije mnie – opowiada całe zajście, przypominającą scenę z filmu, mieszkaniec gminy Raniżów.  

Drugi napastnik rzucił się na mężczyznę. - Broniłem się. Poturbowano mnie, ale tej broni nie oddałem – opowiada. Na miejscu interweniowała policja. 

Jak poinformowała nas w ostatnim czasie Joanna Kwiatkowska Brandys, prokurator rejonowa, w połowie 2017 roku skierowano akt oskarżenia przeciwko Dominikowi Ch. oraz Józefowi S. - Sąd warunkowo umorzył postępowanie karne prowadzone przeciwko wymienionym - informuje szefowa kolbuszowskiej prokuratury. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE