Reklama

Reklama

Gmina Raniżów. Aktywne popołudnia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Mazurach. Spotkanie z kulturą i rękodziełem.

Opublikowano: ndz, 12 sie 2018 20:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI "Aktywne popołudnia dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej im. gen. Bronisława Kwiatkowskiego w Mazurach" - taki projekt realizowało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Mazury przy współpracy nauczycieli. Zajęcia sfinansowało Stowarzyszenie LGD "Siedlisko".

 

Od kwietnia do czerwca dzieci mogły spędzać czas zgodnie z zainteresowaniami, odrywając się od komputerów czy komórek.

Dwie grupy uczniów podczas zajęć rekreacyjno-sportowych poznawały różne formy aktywności ruchowej, a także nabywały umiejętności organizowania i aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego, przydatne np. na wakacjach. Doskonaliły również pozytywne cechy charakteru bardzo przydatne  w grach i zabawach zespołowych.

Kolejna, trzecia grupa, uczestniczyła w zajęciach artystycznych z elementami kulinarnymi, w czasie których dzieci rozwijały swoje zdolności manualne, estetyczne, a także uczyły się współpracy w grupie.

 

W Dniu Dziecka, 1 czerwca, uczniowie odwiedzili Park Etnograficzny w Kolbuszowej, w którym prezentowane jest dziedzictwo kulturowe Lasowiaków i Rzeszowiaków - grup zamieszkujących niegdyś teren północnej części obecnego województwa podkarpackiego. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili dawne chaty lasowiackie, budynki gospodarcze, sprzęty wykorzystywane w pracy, a także poznali lasowiackie zabawki. Oprócz wycieczki z przewodnikiem, atrakcją były warsztaty rękodzieła, podczas których uczestnicy pod czujnym okiem pani instruktorki i wychowawców wykonywali kwiaty z kolorowych bibuł.

Dowiedzieli się, że takie papierowe kwiaty były dawniej wykorzystywane do dekorowania krzyży przydrożnych, kapliczek, obrazów i figur świętych. 

Po warsztatach na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców. Później były zabawy na świeżym powietrzu.

- O tym, że zajęcia bardzo podobały się dzieciom, świadczyły ich częste pytania - "Czy w przyszłym roku też tak będzie?" - mówi Barbara Partyka, nauczyciel i instruktor zajęć artystycznych, które odbywały się w czasie projektu i dodaje: -  Niech te słowa będą podziękowaniem dla tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tych zajęć.

Uśmiech dziecka i świadomość zrobienia czegoś dobrego to największa satysfakcja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.