Reklama

Gmina podsumowuje tegoroczny sezon kąpielowy w Wilczej Woli

Opublikowano:
Autor:

 Gmina podsumowuje tegoroczny sezon kąpielowy w Wilczej Woli  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zakończył się sezon kąpielowy w Wilczej Woli. Miniony weekend był ostatnim, gdzie kąpiących się turystów pilnowali ratownicy.

 

Sezon wakacyjny nad zalewem "Maziarnia" w Wilczej Woli upłynął w tym roku bezpiecznie. - Policjanci nie odnotowali sytuacji, które mogłyby zagrażać życiu lub zdrowiu wypoczywających nad wodą - mówi komisarz Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

Kontrole okolicy 

 

 Jak informuje przedstawicielka kolbuszowskiej policji, na początku sezonu funkcjonariusze prowadzili na terenie zalewu działania o charakterze profilaktycznym, w których uczestniczył patrol wodny. - W okresie wakacji w rejon zbiornika kierowani byli policjanci, którzy patrolowali pieszo wały zalewu. Cały czas również na teren miejscowości dyslokowane były patrole zmotoryzowane, które monitorowały bezpieczeństwo w rejonie zalewu - podsumowuje kom. Skubisz-Tęcza.  

Ulgi podatkowe 

 

Koszty związane z sezonem kąpielowym w Wilczej Woli wyniosły w tym sezonie 12 550 zł. - Gmina planuje uruchomić w przyszłym roku kąpielisko w Wilczej Woli - mówi Genowefa Dębiak, sekretarz gminy. - Już zostały przeprowadzone rozmowy z ratownikami - dodaje. 

Ratownicy byli dostępni w każdy weekend i święta w sezonie. Wszystko przebiegło zgodnie z planem. Jak więc ściągnąć jeszcze więcej chętnych turystów? Jak się okazuje, zalew otaczają tereny prywatne i lasy państwowe. - Gmina jest otwarta na pomysły i przyszłe inwestycje - zaznacza sekretarz Dębiak. - Każdy, kto będzie chciał zainwestować w gminie Dzikowiec, otrzyma wsparcie zarówno informacyjne, jak i prawne. Ponadto gmina ze swej strony zastosuje szereg ulg podatkowych dla przyszłych inwestorów - kwituje przedstawicielka dzikowieckiego urzędu. 

Samorząd aktualnie jest na etapie tworzenia folderu informacyjnego o gminie w celu promocji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE