Reklama

GMINA NIWISKA. Zwrócić za paliwo rodzicom

Opublikowano: pon, 24 lut 2020 12:00
Autor:

GMINA NIWISKA. Zwrócić za paliwo rodzicom - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 16 października ubiegłego roku zmianie uległy zasady zwrotu rodzicom kosztów przewozu dzieci i młodzieży do najbliższego przedszkola, szkoły podstawowej lub ośrodka rewalidacyjno - wychowawczego.

- Zgodnie z zapisami tej ustawy obowiązkiem gminy jest zapewnienie niepełnosprawnym dzieciom, młodzieży oraz uczniom bezpłatnego transportu do najbliższej placówki- powiedziała Jolanta Marut, zastępca wójta. 

Obowiązek ten jest spełniony przez zwrot opiekunom kosztów przewozu na postawie umowy zawartej między wójtem a rodzicami. Jak wyjaśniła wicewójt, do tej pory ustawa nie wskazywała żadnych dodatkowych kryteriów ustalenie wysokości tej refundacji. 

- W myśl nowych przepisów przy obliczaniu kosztów przewozu należy uwzględnić liczbę kilometrów pokonywanych w związku z przewozem dziecka i rodzica do szkoły i z powrotem - wyjaśniła Jolanta Marut. 

Do tego dochodzi również średnie zużycie paliwa na 100 km dla danego pojazdu według danych producenta pojazdu oraz średnią cenę jednostki paliwa w danej gminie. Określa się ją na dany rok szkolny, uwzględniając te ceny, gdzie mieszka rodzic.

 Do wyliczenia średniej ceny jednostki paliwa na rok szkolny 2019/2020 przyjęto ceny paliw ze stacji paliw w Niwiskach i Kosowach ze stycznia bieżącego roku. Uchwała podjęta przez radnych jest realizacją obowiązków ustawowych. - Mamy wniosek złożony przez rodzica o zwrot kosztów dowozu dziecka niepełnosprawnego od drugiego semestru, stąd określenie stawek jest potrzebne do zawarcia umowy - wyjaśniła Jolanta Marut. 

Radni Łukasz Stęga i Adam Świder wstrzymali się od głosu podczas głosowania za przyjęciem projektu uchwały.

Średnia cena jednostki paliwa w gminie Niwiska na rok szkolny 2019/2020 wynosi:
1) olej napędowy – 5,03 zł za litr
2) benzyna – 5,07 zł za litr
3) autogaz - 2,38 zł za litr

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.