Reklama

GMINA NIWISKA. Zajęcia dla dzieci, kto chętny?

Opublikowano: wt, 4 lut 2020 16:18
Autor:

GMINA NIWISKA. Zajęcia dla dzieci, kto chętny? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwie szkoły z terenu gminy wezmą udział w programie "Szkolny Klub Sportowy".

- Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych - wyjaśniają przedstawiciele magistratu. Projekt ten skierowany jest przede wszystkim do uczniów nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej np. treningami w klubie sportowym. 

Dla każdego

Program polega na zorganizowaniu i prowadzeniu przez 35 tygodni, w okresie od lutego do czerwca i od września do końca 2020 roku, systematycznych zajęć sportowych w wymiarze dwóch razy w tygodniu dla każdego uczestnika. Godzinne zajęcia będą odbywać się w grupach minimum 15-osobowych. - Zakłada się przeprowadzenie w okresie realizacji projektu 70 jednostek zajęć sportowych dla każdej grupy - dodają pracownicy urzędu w Niwiskach. 

 Zadanie to ma na celu stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież. Program zadba o poprawę sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości. 

 

Co na celu?

Będzie to świetna okazja do promocji zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Program ma również na celu zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych.

Zadanie to będzie pobudzającym czynnikiem do podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt. Ma on na celu także tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych wśród dzieci i młodzieży. 

W efekcie zostanie wykorzystana lokalna infrastruktura sportowa i przyszkolna. Program będzie promował różnorodne sporty. Będzie też wspierał kadrę pracującą z dziećmi i młodzieżą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE