Reklama

Reklama

GMINA NIWISKA. Zajęcia dla dzieci, kto chętny?

Opublikowano: 4 lutego 2020 15:18
Autor:

GMINA NIWISKA. Zajęcia dla dzieci, kto chętny? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwie szkoły z terenu gminy wezmą udział w programie "Szkolny Klub Sportowy".

- Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych - wyjaśniają przedstawiciele magistratu. Projekt ten skierowany jest przede wszystkim do uczniów nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej np. treningami w klubie sportowym. 

Dla każdego

Program polega na zorganizowaniu i prowadzeniu przez 35 tygodni, w okresie od lutego do czerwca i od września do końca 2020 roku, systematycznych zajęć sportowych w wymiarze dwóch razy w tygodniu dla każdego uczestnika. Godzinne zajęcia będą odbywać się w grupach minimum 15-osobowych. - Zakłada się przeprowadzenie w okresie realizacji projektu 70 jednostek zajęć sportowych dla każdej grupy - dodają pracownicy urzędu w Niwiskach. 

 Zadanie to ma na celu stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież. Program zadba o poprawę sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości. 

 

Co na celu?

Będzie to świetna okazja do promocji zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Program ma również na celu zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych.

Zadanie to będzie pobudzającym czynnikiem do podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt. Ma on na celu także tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych wśród dzieci i młodzieży. 

W efekcie zostanie wykorzystana lokalna infrastruktura sportowa i przyszkolna. Program będzie promował różnorodne sporty. Będzie też wspierał kadrę pracującą z dziećmi i młodzieżą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (11)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +5 / -0

  kazimierz

  Są boiska, sale orlik to mozna grać, cwiczyć do woli. Dzieci sami nie mogą sobie pograć tylko potrzebny jest wodzirej? A gdzie indziej szuka sie oszczednosci. W XXI wieku klasy łaczone!!!!!

 • rok temu | ocena +6 / -0

  Jozek

  Włodarze gminy !! Jeżeli są pieniądze to rozłączcie klasy te łączone z przedmiotów ścisłych i humanistycznych . Co wy wyprawiacie z tym sportem , z zajęciami z wychowania fizycznego ? Mętlik robicie dzieciom, że ze sportu będą kiedyś utrzmywać się przy życiu. Propagowanie zdrowego stylu życia , to nie tylko ruch na zajęciach z W-F których i tak jest zdecydowanie za dużo.

 • rok temu | ocena +7 / -0

  siedleniak

  Robi się pseudooszczednosci na klasach łaczonych, by dzieci miały gorsze warunki nauki. Daje się kase na zajęcia sportowe, których jest dużo i prawie nikt nie chodzzi!!!!! Skandal!!!! Moze readaktor sie tymz zajmie!!!

  • rok temu | ocena +4 / -0

   Przedsiebiorca

   Łączone klasy to marny poziom nauczania, jestem zadziwiony, że coś takiego funkcjonuje nadal we współczesnym świecie. A tak nawiasem mówiąc, to księża mądrzejsi od nauczycieli, bo nie pozwalają sobie na łączone klasy.

 • rok temu | ocena +6 / -0

  Rodzic

  Gmina bogata , bo stać ją na tyle szkół, w wielu niewiele więcej uczniów niż kiedyś w jednej klasie gimnazjum! ! To dlaczego nie ma na dodatkowe lekcje z matematyki na przykład ???

 • rok temu | ocena +7 / -0

  Edward

  Po jaką cholere tyle zajęć. Fikcyjnie jest ale na zajęcia na pewno 15 uczniów nie ma. Niwiska chyba już oszalały z tym sportem. Nie ogłupiajcie dzieci tym sportem

 • rok temu | ocena +8 / -0

  jj

  Do tego jeszcze można napisać o bezpłatnych 40 godzinach tygodniowych zajęć na Orliku. Ale to jeszcze nie wszystko, praktycznie w każdej miejscowości jest elezetes. Każdy ma opłaconego trenera i już od stycznia podobno ćwiczą. Jest styczeń, a sezon chyba rusza w kwietniu. Przygotowania dłuższe niż Bundeslidze. Tyle, ze jest to fikcja, bo na treningi prawie nikt nie chodzi...

 • rok temu | ocena +6 / -1

  NN

  Ciekawe czy faktycznie dzieci aż będą zadowolone z tylu godzin lekcji w-f. Policzyć obowiązkowe lekcje z tego przedmiotu + dwie godziny tygodniowo to daje razem 6 godz w-f w tygodniu. Czy te zajęcia mają sens??? Tyle godzin , to jakby jakaś sekcja sportowa ( klasa sportowa) a nauka przedmiotów ( j polski, matematyka - królowa nauk) zostaje pominięta przez władze gminy. Nie trzeba kółek zainteresowań tylko w piłkę kopać wystarczy. Absurd te zajęcia .

  • rok temu | ocena +2 / -0

   Ala

   Dzieci już rzygaja tymi zajęciami sportowymi. Co za duzo to i świnka nie chce

  • rok temu | ocena +1 / -0

   A

   6 godzin w tygodniu to i religii jest. Z dwojga lepiej poruszać się na wf niż słychać głupot religijnych

   • rok temu | ocena +2 / -0

    Janusz

    A ja sądzę, że lepsze dla młodego człowieka byłyby dodatkowe lekcje z matematyki, czy fizyki , czy z jakiegoś innego ścisłego przedmiotu. Kiedyś było mniej wf , a nie było dzieci grubych i niemrawych. I skończymy z klasami z paroma uczniami, bo edukacja i rozwój dziecka w takich warunkach, to fikcja. Zacofanie , nie dogonimy świata.