Reklama

Reklama

Gmina Niwiska. Radny nalegał na promocje OSP

Opublikowano: sob, 1 cze 2019 16:06
Autor:

Gmina Niwiska. Radny nalegał na promocje OSP - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radny, wybiegając z planami na przyszły rok, złożył szefowej gminy propozycję. Zdaniem przedstawiciela gminy Niwiska może to być dobra reklama, która przyciągnie nowych ochotników.

Podczas obrad Piotr Skiba zaproponował, aby w przyszłym roku uwzględnić imprezę dla straży pożarnej. Samorządowiec zaznaczył, że w każdej miejscowości jest grupa strażaków, którą należałoby promować. - Najwięcej mieszkańców przyjeżdża z zagranicy w wakacje - zauważył Skiba. - Cała grupa strażaków jest już starsza, a młodych strażaków nie ma - podsumował. Dlatego jego zdaniem poprzez promowanie, chociażby przez zawody strażackie, byłaby to dla nich dobra reklama. - To jest grupa ludzi, którzy dla społeczeństwa coś dobrego realizują - podkreślił radny Piotr Skiba i dodał: - Powinno się ich docenić.

Radny Skiba, nawiązując do spraw organizacyjnych, podsumował to w taki sposób, że ochotnicze straże są sobie same w stanie zorganizować siedmiu sędziów. Radny nie chce, aby odkładać imprezę na wrzesień. Na koniec skierował swoje słowa do włodarz, mówiąc: - Na nich pani może zawsze liczyć. Powinni być oni wyróżniani za ich pracę. 

W odpowiedzi wójt Elżbieta Wróbel przypomniała, że gmina Niwiska współpracuje z organizacjami pozarządowymi m.in z OSP z terenu całej gminy. - Temat zawodów gminnych był burzliwą debatą na zarządzie gminnym OSP - zaznaczyła szefowa gminy. Jak podkreśliła, termin wakacji nie jest odpowiedni, ponieważ wtedy są komisje z państwowej straży pożarnej, dlatego temat przesunął się na zawody gminne na 8 września. Zawody powiatowe zaplanowano na 15 września.

- Doszliśmy już do tego, że zawody gminne odbywają się w kolejnych miejscowościach gminy - podkreśliła Wróbel. Jeżeli OSP nie będzie miała warunków przeprowadzić zawodów w tej miejscowości, w której działa, będzie mogła zorganizować je na stadionie w Niwiskach lub w innym sołectwie. - Pomożemy w organizacji - zaznaczyła wójt - Co do przyszłego roku, temat podejmiemy, nie widzę problemu - podsumowała włodarz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Józef

  Pani wójt mundur leży idealnie. Gdzie go szyto!!!

 • 2 lata temu | ocena +0 / -1

  mar4ko

  W strazy czlonkowie aktywni to mlodzi,starsi to czlonkowie wspomagajacy tak dla wyjasnienia

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Józef

  To Pani wójt też działa w straży? Mundur pasuje , ale w akcjach gaśniczych to chyba wójtowa nie jeździ?A mundur to ktoś pewnie ufundował .

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   Kazik

   Na pewno z własnej pensji uszyto mundur !!!!