Reklama

Gmina Niwiska. Radny Chlebowski wstawił się za przewoźnikami i chce dla nich niższych podatków

Opublikowano:
Autor:

Gmina Niwiska. Radny Chlebowski wstawił się za przewoźnikami i chce dla nich niższych podatków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na ostatniej sesji w Niwiskach samorządowcy debatowali na temat uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych.

- Po ubiegłorocznej obniżce podatku dla autobusów zostało na mnie wylane trochę zimnej wody, że będąc radnym, sam sobie obniżam podatek - powiedział Adam Chlebowski, radny i zarazem sołtys.

Jak powiedział gospodarz Huciny, bardzo mocno rozgoryczeni są przewoźnicy zajmujący się przewozem towarów, którzy płacą trzy razy większy podatek. - Należałoby się przyglądnąć tym naszym przewoźnikom, im by też się należała jakaś ulga - mówił Chlebowski. 

- Wszystkie stawki są obniżone. Skutki tej obniżki zauważymy w budżecie - tłumaczyła Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska - W sprawozdaniu musimy wykazać skutki obniżki, a co za tym idzie, będzie mniejsza (subwencja) pomoc finansowa od państwa dla gminy Niwiska - podsumowała wójt. 

Uchwała weszła w życie, jednak nie została jednogłośnie przegłosowana. Jeden głos był przeciw, a czterech radnych wstrzymało się od głosowania. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE