Reklama

GMINA NIWISKA. Mieszkańcy skarżą się, że sprzed ich domów znikają kosze na śmieci

Opublikowano:
Autor:

GMINA NIWISKA. Mieszkańcy skarżą się, że sprzed ich domów znikają kosze na śmieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Miała być oszczędność, ale są już problemy. Na grudniowej sesji Rady Gminy w Niwiskach zawrzało. Radni byli oburzeni postępowaniem firmy Dezako, która kończy działalność na terenie gminy. Co tak bardzo wzburzyło samorządowców?

Od nowego roku mieszkańców gminy Niwiska obsługuje nowa firma zajmująca się wywozem odpadów komunalnych. Przez ostatnie jedenaście lat śmieci zabierała firma Dezako z Dębicy. Od tego roku robi to już firma "Zieliński" z Rakowa, która zaproponowała niższą cenę w przetargu. Roczny koszt wywozu odpadów na terenie gminy to ponad 260 tys. złotych brutto. To, czy nowa firma sprosta wymaganiom mieszkańców, przekonamy się już wkrótce.

Worki u sołtysów?
Temat gospodarowania odpadami komunalnymi pojawił się na ostatniej sesji w Niwiskach 28 grudnia 2017 roku. Głos zabrał Adam Chlebowski, radny i jednocześnie sołtys Huciny, zwracając uwagę na niewystarczającą liczbę worków na odpady, jakie od nowej firmy otrzymali mieszkańcy. - Nowa firma dała tylko po jednym worku na odpady selektywne, a to za mało. Ja nie mam takich worków, żeby udostępnić mieszkańcom, bo sam dostałem tylko trzy, każdego jeden rodzaj. Wiadomo, że w okresie świątecznym jest więcej tych śmieci i mieszkańcy pytają, czy mogą w innym wystawić? Czy każdy będzie musiał do gminy jechać, żeby ten worek odebrać? – dopytywał stanowczo radny Chlebowski.

Jak wyjaśniła Jolanta Marut, nowa firma miała dostarczyć mieszkańcom zestaw worków, czyli po jednym na każdy z rodzajów selektywnych odpadów. - Natomiast my mamy tych zestawów o kilka więcej, więc na razie możemy dać to, co mamy, ale myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby, gdyby dodatkowe worki były po prostu u sołtysów, jeżeli oni wyraziliby na to zgodę. Tak byłoby najwygodniej dla mieszkańców – dodała zastępca wójta.

Więcej w 5 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE