Reklama

Gmina Niwiska jako jedyna w powiecie nie podniosła opłaty za śmieci na rok 2019. Dlaczego?

Opublikowano: ndz, 13 sty 2019 10:00
Autor:

Gmina Niwiska jako jedyna w powiecie nie podniosła opłaty za śmieci na rok 2019. Dlaczego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Stało się tak za przyczyną umowy, którą gmina podpisała na dwa lata z odbiorcą PHU "Zieliński". Ubiegłoroczne ceny za wywóz śmieci będą jeszcze obowiązywały do końca 2019 roku.

Nie wszyscy z mieszkańców poczuwają się jednak do uregulowania płatności. Zaległości za rok 2018 wynoszą 5 308,41 zł.

Jak wyjaśnia Urząd Gminy Niwiska, w celu ściągnięcia powstałej zaległości wysyłane są upomnienia. W konsekwencji, kiedy nadal nie zostaje uiszczona opłata, sporządza się tytuły wykonawcze do Urzędu Skarbowego.

Jak informuje Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, mieszkańcy widząc, co dzieje się w sąsiednich miejscowościach, liczą się z tym, że kolejny rok przyniesie ze sobą podwyżki. Obecnie opłata środowiskowa do urzędu marszałkowskiego za tonę śmieci na wysypisku wzrosła ze 140 zł na 170 zł. 

- Myślę, że kwoty od nowego roku wzrosną. Widać to na przykładzie innych miejscowości, które obsługuje nasz odbiorca - wyjaśnia wójt i dodaje: - To nie jest aż taka duża kwota, ale śmieci poszły w górę.

Usługodawca, który odbiera śmieci, nawet te segregowane, kiedy je wywozi do utylizacji, musi do nich dopłacać. Przetarg na nowego odbiorcę śmieci będzie ogłoszony nie wcześniej jak przełom maja i czerwca.

- Obserwując system śmieciowy, na mojej gminie ubyło 100 ton śmieci mieszanych, a o 100 ton wzrosły śmieci segregowane. To znaczy, że mieszkańcy idą w stronę segregacji - chwali Elżbieta Wróbel.

Liczba osób w domu Odpady segregowane za 1 mc Odpady niesegregowane za 1 mc
1 osoba 7,40 13,00
2 osoby 14,80 26,00
3 osoby i więcej 20,00 45,00

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.