Reklama

Gmina Niwiska. Dewastacja placów zabaw to bardzo poważny problem dotykający wielu gmin

Opublikowano:
Autor:

Gmina Niwiska. Dewastacja placów zabaw to bardzo poważny problem dotykający wielu gmin - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak sobie z nim radzić, gdy nawet monitoring nie pomaga? Debatowano nad tym na sesji Rady Gminy w Niwiskach.

Dyskusja na ten temat rozpoczęła się od informacji na temat bezpieczeństwa placów zabaw oraz miejsc rekreacyjno-sportowych na terenie gminy Niwiska. Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, omawiała wszelkie działania związane z utrzymaniem placów zabaw, między innymi wymianę piasku w piaskownicach. - Corocznie na początek maja wymieniamy piasek z piaskownic i musimy zakupić nowy, to wymóg sanepidu - relacjonowała szefowa gminy, po czym przeszła do spraw zniszczeń.

-  Z placu zabaw wiele osób korzysta niezgodnie z regulaminem. Powinny być dzieci do dwunastu lat, a tak nie jest -  przedstawiła wójt Niwisk, wspominając, że ze sprzętów przeznaczonych dla najmłodszych bardzo często korzysta już wyrośnięta młodzież.

Gmina poprawia więc uszkodzenia, inwestuje w droższe, trwalsze sprzęty, niestety i te ucierpią, jeżeli są nieodpowiednio użytkowane. Uszkodzony element placu zabaw to nie tylko wydatek, ale może stanowić też zagrożenie dla dzieci korzystających z tego obiektu.

Monitoring nie pomaga

- Teraz mieliśmy na wiosnę wielką demolkę na estradzie koło urzędu gminy. Monitoring jest i co z tego. Gdy zwróciłam uwagę rodzicowi, to stwierdził, że to nie jego dziecko - opowiadała Elżbieta Wróbel i wspomniała również o niszczeniu podłogi w miejscu rekreacyjnym w Trześni, gdzie nagminne jest wjeżdżanie na nią quadami.

Przypomniano również, że w Zapolu po Pucharze Wójta nawierzchnia boiska również została zniszczona przez quady. - Może zrobić tak, aby nie było możliwości wjazdu? - zastanawiał się Piotr Skiba, radny gminy Niwiska. Padła jednak odpowiedź, że tego typu przybytki nie są po to, aby je zamykać.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE