Reklama

Reklama

Gmina Niwiska. Delegacja z gminy Raciechowice odwiedziała swojego partnera

Opublikowano: śr, 25 lip 2018 14:30
Autor:

Gmina Niwiska. Delegacja z gminy Raciechowice odwiedziała swojego partnera - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Niwiska i Raciechowice: dwa bratanki. Niedawno odbyło się spotkanie przedstawicieli tych dwóch gmin partnerskich.

Reklama

W piątek, 13 lipca, gminę Niwiska odwiedziła delegacja z gminy Raciechowice, położonej w Małopolsce, w powiecie myślenickim. W skład owej delegacji wchodzili radni, sołtysi wraz z wójtem i sekretarzem.

Przedstawiciele gminy Raciechowice złożyli wizytę gminie Niwiska w ramach umowy partnerskiej zawartej 14 października 2016 roku. Współpraca władz obu gmin nawiązała się w ramach Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi. Dobra współpraca obfitująca w wymianę doświadczeń i dobrych praktyk zdecydowanie procentuje.

Owocami tej współpracy są między innymi szkoła muzyczna i świetlice wiejskie. Gmina Raciechowice wyróżnia się działaniami na rzecz ekonomii społecznej, szeroką współpracą międzynarodową,  a także realizacją wielu ciekawych projektów. Takie rozwiązania są zdecydowanie warte tego, aby się z nimi zapoznać, zaczerpnąć inspiracji i doświadczenia, aby móc wdrożyć je w przyszłości na terenie gminy Niwiska. Przekazywanie doświadczeń odbywało się w obie strony.

Dotychczasowe doświadczenia i różne rozwiązania stosowane przez gminę Niwiska w szerokim zakresie przedstawiła w czasie prezentacji Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska. Zaprezentowane zostały również placówki Szkoły Muzycznej,  Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Niwiskach oraz Dziennego Domu "Senior – Wigor".  Celem wizyty gości z małopolskiej gminy był również Zakład Obróbki Kamienia Budowlanego Rogala zlokalizowany w Przyłęku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.