Reklama

GMINA NIWISKA. Chcesz zmiany? Coraz mniej czasu na złożenie wniosku

Opublikowano:
Autor:

GMINA NIWISKA. Chcesz zmiany? Coraz mniej czasu na złożenie wniosku  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Właściciele gruntów na terenie gminy Niwiska, mają możliwość złożenia wniosku o sporządzenie lub zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Wspomniany plan to dokument opisujący co na danym terenie możesz wybudować. Określa on czy na gruncie X może postać np. dom jednorodzinny, trzypiętrowy hotel czy może supermarket. 

Jak informują urzędnicy z Niwisk, osoby zainteresowane zmianą przeznaczenia działki w obowiązującym miejscowym planie lub osoby zainteresowane  sporządzeniem takiego planu, mogą składać wnioski w tym zakresie w Urzędzie Gminy Niwiska do 31 marca. 

- Z takim wnioskiem może wystąpić każdy - podkreślają urzędnicy i dodają, że ma on charakter jedynie postulatywny. Rozpatrzenie takiego wniosku nie jest określone żadnym terminem a przyjęte wnioski mogą być impulsem do przystąpienia do sporządzenia planu. Z inicjatywą tą występuje jednak wójt.

Obecne przeznaczenie danej działki w obowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego można sprawdzić w urzędzie w pok. nr 12 lub klikając TUTAJ.

Wniosek powinien zawierać:

  • Imię i nazwisko lub nazwę wnioskodawcy oraz jego adres,
  • Określenie nieruchomości, których dotyczy wniosek,
  • Przedmiot i zakres oczekiwanych rozwiązań i ustaleń zmiany planu
  • Uzasadnienie

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE