Reklama

GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI. Za ciężki ciągnik

Opublikowano:
Autor:

GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI. Za ciężki ciągnik - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Czy istnieje możliwość zmiany używanego ciągnika z oprzyrządowaniem na lżejszy podczas wykaszania traw przy ciągach pieszo-rowerowych będących w zarządzie gminy Majdan Królewski? - z takim pytaniem zwrócił się radny Mariusz Wołosz do szefa rady gminy.

Jak wyjaśnił w pisemnym zapytaniu, podczas pielęgnacji rowów przy ciągu pieszo-rowerowym położonym wzdłuż ulicy Raniżowskiej (ciąg drogi Majdan Królewski - Raniżów) używany jest ciągnik z kosiarką bijakową. - Jest to ciężki ciągnik, który, poruszając się skrajnią nawierzchni wykonanej z kostki betonowej, powoduje uszkodzenie nawierzchni - uzasadnił Wołosz. - W wyniku czego pojawiają się miejscowe uszkodzenia ciągłości nawierzchni kostkowej - duże szczeliny między kostkami, a już istniejące powiększają się - stwierdził radny. Jak dodał, powstałe szczeliny silnie przerasta trawa. 

Na interpelację radnego odpowiedział wójt Jerzy Wilk. Jak wyjaśnił, pierwsze działania zostały już w tej sprawie podjęte. Gminnemu Zakładowi Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczania w Majdanie Królewskim, jako wykonawcy usługi wykaszania traw przy ciągu pieszo-rowerowym w ciągu drogi powiatowej m. Majdan Królewski, Brzostowa Góra i Wola Rusinowska, zlecono przeanalizowanie możliwości świadczenia ww. usługi bez konieczności naruszenia konstrukcji przedmiotowej ścieżki pieszo-rowerowej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE