Reklama

Gmina Majdan Królewski. Wójt zarobi mniej. Cięcia pensji włodarzy w toku.

Opublikowano:
Autor:

Gmina Majdan Królewski. Wójt zarobi mniej. Cięcia pensji włodarzy w toku. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni gminy Majdan Królewski, podobnie jak pozostałe gminne samorządy w Polsce, zmniejszyli miesięczne wynagrodzenie swojego wójta.

Zgodnie z nową uchwałą rady gminy, od 1 lipca, wójt będzie zarabiał miesięcznie 10 tys. 180 zł brutto, a więc o 800 zł brutto mniej niż dotychczas.

Spadło i wzrosło

Od lipca tego roku na miesięczne wynagrodzenie wójta składają się: wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 4 700 zł, dodatek funkcyjny w kwocie 1900 zł, dodatek specjalny w wysokości 2640 zł, dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20 procent wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 940 zł. Po zsumowaniu wychodzi, że na konto majdańskiego włodarza, z tytułu wynagrodzenia, od lipca 2018 roku, wpływa co miesiąc 10 tys. 180 zł. Trzeba jednak zaznaczyć, że powyższa kwota jest kwotą brutto, od której należy odliczyć podatek.

Ponadto wójtowi gminy przysługują: nagroda jubileuszowa, dodatkowe wynagrodzenie roczne i inne świadczenia pracownicze wynikające z obowiązujących przepisów prawnych.

Nie wszyscy "za"

O konieczności podjęcia uchwały poinformował na sesji przewodniczący rady gminy Waldemar Kamiński. Jak powiedział szef rady, do ustalenia wójtowi nowego, niższego, wynagrodzenia zobligowało radnych rozporządzenie Rady Ministrów z 15 maja 2018 roku.    W dyskusji na temat projektu uchwały nikt z radnych głosu nie zabrał. Za ustaleniem włodarzowi nowego, niższego wynagrodzenia głosowało dziewięciu radnych. Trzy osoby były przeciw, a jedna wstrzymała się od głosu.

Więcej w 31/2018 numerze Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE