Reklama

Reklama

Gmina Majdan Królewski. Wójt zarobi mniej. Cięcia pensji włodarzy w toku.

Opublikowano: sob, 11 sie 2018 14:30
Autor:

Gmina Majdan Królewski. Wójt zarobi mniej. Cięcia pensji włodarzy w toku. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni gminy Majdan Królewski, podobnie jak pozostałe gminne samorządy w Polsce, zmniejszyli miesięczne wynagrodzenie swojego wójta.

Reklama

Zgodnie z nową uchwałą rady gminy, od 1 lipca, wójt będzie zarabiał miesięcznie 10 tys. 180 zł brutto, a więc o 800 zł brutto mniej niż dotychczas.

Spadło i wzrosło

Od lipca tego roku na miesięczne wynagrodzenie wójta składają się: wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 4 700 zł, dodatek funkcyjny w kwocie 1900 zł, dodatek specjalny w wysokości 2640 zł, dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20 procent wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 940 zł. Po zsumowaniu wychodzi, że na konto majdańskiego włodarza, z tytułu wynagrodzenia, od lipca 2018 roku, wpływa co miesiąc 10 tys. 180 zł. Trzeba jednak zaznaczyć, że powyższa kwota jest kwotą brutto, od której należy odliczyć podatek.

Ponadto wójtowi gminy przysługują: nagroda jubileuszowa, dodatkowe wynagrodzenie roczne i inne świadczenia pracownicze wynikające z obowiązujących przepisów prawnych.

Nie wszyscy "za"

O konieczności podjęcia uchwały poinformował na sesji przewodniczący rady gminy Waldemar Kamiński. Jak powiedział szef rady, do ustalenia wójtowi nowego, niższego, wynagrodzenia zobligowało radnych rozporządzenie Rady Ministrów z 15 maja 2018 roku.    W dyskusji na temat projektu uchwały nikt z radnych głosu nie zabrał. Za ustaleniem włodarzowi nowego, niższego wynagrodzenia głosowało dziewięciu radnych. Trzy osoby były przeciw, a jedna wstrzymała się od głosu.

Więcej w 31/2018 numerze Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  Huciur

  E tam , gość coś robi . A ze zarabia , no cóż , jakaś motywacja musi być . Fakt że czasem gruboskórny , no ale jakby z każdym "wiochmenem" chciał się w dysputy wdawać to by oszalał więc to jakaś obrona jest. Zakładajcie firmy a będziecie więcej od niego zarabiać , najłatwiej jest krytykować i własną miarą osądzać , do roboty ludziska ... do roboty ...

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

   Normalny

   Nie każdy dysponuje takim kapitałem by stać go było na założenie firmy. A Wójt fakt, coś robi. Buduje drogi po których chłop z traktorem przejedzie dwa razy do roku do orania i bronowania. Na tym koniec. A w kampanii dalej będzie narzekał, że "nie udało się przyciągnąć inwestora tworzącego miejsca pracy" i tak już od 17 lat ta sama gadka.....

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  bezradny

  800 złotych to on na wąsy miesięcznie wydawał

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  kto pyta

  a to ten sam gościu co do afryki jeździ za kasę podatników??

 • 3 lata temu | ocena +2 / -1

  jurek

  i znowu robia z ludzi idiotow obnizka na lizaka yo sa zarty

 • 3 lata temu | ocena +2 / -0

  Liczący

  Zgodnie z treścią Rozporządzenia RM z dnia 15 maja 2018 r. dla wójta gminy liczącej do 15 tysięcy mieszkańców od dnia 1 lipca MAKSYMALNE wynagrodzenie zasadnicze powinno wynosić -4900zł a MAKSYMALNY dodatek funkcyjny -1900zł. Gmina liczy sobie 10 tysięcy mieszkańców. W rankingu najbogatszych, Majdan Królewski chwalebnie piastuje 2441 miejsce, co oznacza, że w skali całego kraju znajdzie się tylko 37 gmin BIEDNIEJSZYCH. Czy naprawdę to jest powód by takiemu gospodarzowi ustalać dodatek funkcyjny na MAKSYMALNYM poziomie a wynagrodzenie zasadnicze niższe od MAKSYMALNEGO zaledwie o 200 zł??? Głos 3 radnych przeciwnych obniżce woła o pomstę do ... SUWERENA.