Reklama

Gmina Majdan Królewski. W Hucie Komorowskiej odbyła się biesiada świętojańska. Swoimi umiejętnościami pochwaliło się KGW "Dworzanki"

Opublikowano:
Autor:

Gmina Majdan Królewski. W Hucie Komorowskiej odbyła się biesiada świętojańska. Swoimi umiejętnościami pochwaliło się KGW "Dworzanki"  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W niedzielę, 24 czerwca odbyło się w Hucie Komorowskiej obok Zabytkowego Parku i Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego wydarzenie p.n. "Wartość dziedzictwa kultury ludowej - pokaz wyrobów Koła Gospodyń "Dworzanki".

 

Impreza odbyła się dzięki unijnemu wsparciu, pozyskanemu przez miejscowe stowarzyszenie.

- Otrzymaną dotację przeznaczyliśmy na realizację grantu mającego na celu promocję lokalnego dziedzictwa i kultury ludowej - mówi Ewa Kopeć, prezes Stowarzyszenia Towarzystwa Przyjaciół Huty Komorowskiej. - Wydarzenie  miało na celu pokaz i prezentację wyrobów lokalnych Koła Gospodyń "Dworzanki" - dodaje.

Mieszkańcy, którzy przybyli na imprezę mogli obejrzeć wystawę wyrobów i rękodzieła wykonaną przez członkinie KGW oraz za damo degustować wyroby piekarskie i ciastkarskie (ciasta starodawne i chleby pieczone), dania gotowane (barszcz biały, grochówka starodawna i bigos staropolski), przetwory oraz malinową nalewkę.  - Był też chlebek ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Mieszkańcy bardzo chętnie degustowali nasze wyroby -  mówi Krystyna Wołosz, przewodnicząca KGW "Dworzanki".

Wśród rękodzieła znalazły się wykonane przez "Dworzanki"obrusy, serwety haftowane i wyroby szydełkowe świąteczne z motywem bożonarodzeniowym i z motywem świąt wielkanocnych.

W trakcie imprezy odbył się też koncert śpiewu ludowego – na scenie razem wystąpiły Kapela z Huty oraz i gospodynie biesiady, a więc KGW "Dworzanki". Na biesiadzie gościł także Zespół Pieśni i Tańca z Kamienia  oraz Zespół Obrzędowy "Górniacy" z Kolbuszowej Górnej.

Podczas niedzielnej biesiady w Hucie Komorowskiej, rozegrane zostały dwa mecze. W pierwszym z nich, dzieci zagrały przeciwko rodzicom, a w drugim policjanci kontra strażacy z Huty Komorowskiej. Zwycięzcami meczy okazały się dzieci i strażacy. Mecz, którzy policjanci rozegrali ze strażakami był meczem  o Puchar Ks. Kard. Adama Kozłowieckiego. O godz. 20 uczestnicy imprezy skupili się w strefie kibica, gdzie obejrzeli mecz Polska-Kolumbia.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE