Reklama

Gmina Majdan Królewski unieważniła przetarg. Jaki był powód?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Gmina Majdan Królewski unieważniła przetarg. Jaki był powód? - Zdjęcie główne

Dlaczego gmina unieważniła przetarg?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mimo że znalazło się dwóch chętnych na budowę chodnika i oświetlenia w Komorowie, to gmina musiała unieważnić przetarg. Dlaczego?

W ciągu drogi krajowej numer 9 w Komorowie powstanie chodnik i oświetlenie uliczne. Ma to być kontynuacja istniejącego traktu dla pieszych.

Mowa o odcinku DK9 Radom - Rzeszów na wysokości Komorowa. To tam, po lewej stronie (jadąc w kierunku Kolbuszowej), ma zostać dobudowana dalsza część chodnika - do granicy z Hadykówką. Problem pojawił się w momencie otwarcia ofert na realizację inwestycji. O co dokładnie chodziło? Sprawdzamy.

Połączy wsie

Nowy trakt dla pieszych o nawierzchni asfaltowej ma mieć 430 metrów długości. Zakres prac ma obejmować karczowanie istniejących pni, formowanie i zagęszczenie nasypów, ułożenie podbudowy z kruszyw łamanych oraz położenie nawierzchni betonu asfaltowego. Przy trakcie zostanie również zamontowane oświetlenie. W sumie będzie to 10 lamp.

- To inwestycja, która połączy istniejący szlak pieszo rowerowy do granicy z Hadykówką - powiedział niedawno w rozmowie z Korso Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski. Ma ona zostać w całości sfinansowana z budżetu gminy. Włodarz dodał na koniec, że inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Obie oferty do kosza

Gmina na realizację zadania zamierza przeznaczyć dokładnie 200 tysięcy złotych. Zainteresowani mieli czas do 22 sierpnia na złożenie ofert. W wyznaczony terminie wpłynęły dokumenty od dwóch firm. Problem w tym, że jedna z nich, zdaniem majdańskiego urzędu, opiewała na rażąco niską kwotę, druga zaś była zbyt wysoka.

Firma Treebud z Myślenic wyceniła swoją pracę na niewiele ponad 220 tysięcy złotych. Wykonawca został więc wezwany przez urząd do złożenia wyjaśnień w związku z rażąco niską ceną, w tym do złożenia dowodów dotyczących wyliczenia kosztów. Ten w odpowiedzi oświadczył, że nie uwzględnił wszystkich elementów składających się na sumę oferty oraz nie jest w stanie zrealizować zamówienia za zaoferowaną przez siebie cenę bez strat dla firmy. Tym samym odrzucono na starcie ofertę myślenickiej spółki.

Druga wycena wpłynęła od Ekoton Tadeusz Tabor z Nowej Dęby. Ta firma z kolei była gotowa wykonać zadanie za niespełna 450 tysięcy złotych. Oferta przewyższała jednak kwotę, którą gmina zamierza przeznaczyć na realizację. Gmina, po analizie finansowej, oceniła, że nie może również zwiększyć budżetu na sfinansowanie tego zamówienia.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej spółki ofertę ostatecznie odrzucono, a całe postępowanie przetargowe unieważniono.

Ogłoszony ponownie

 Na stronie majdańskiego urzędu gminy 7 września został ponownie ogłoszony przetarg. To oznacza, że firmy mogą od nowa składać oferty. Tym razem zainteresowani inwestycją drogową w gminie Majdan Królewski mają dwa tygodnie (do 22 września) na złożenie wyceny.

Firma, która wygra przetarg, będzie miała 80 dni od dnia podpisania umowy na wykonanie chodnika. - Prace rozpoczną się dopiero po wyłonieniu wykonawców i podpisaniu umowy - przekazał wójt Wilk.

Czy tym razem uda się wyłonić zwycięzcę przetargu? Czas pokaże. Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy