Gmina Majdan Królewski. Stan drogi w Krzątce prowadzącej do posesji naszego Czytelnika "woła o pomstę do nieba"

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Problem w tym, że trakt wzdłuż torów jest najprawdopodobniej własnością PKP, ale też jedyną drogą, którą mieszkaniec Krzątki może dojechać do swojego domu. - Dlaczego gmina nie chce pomóc? - zastanawia się mężczyzna.

Pan Tomasz od ponad dwóch lat mieszka ze swoją rodziną w Krzątce, w domu, w którym się kiedyś wychował. Do powrotu na wieś i przeprowadzki z miasta zmusiła go życiowa sytuacja.

- Wcześniej mieszkaliśmy w Mielcu. Ze względu na syna, który jest alergikiem, musieliśmy się jednak przeprowadzić. Tutejszy klimat synowi bardzo pasuje, bo nasz dom zlokalizowany jest na uboczu, więc nie ma tu tylu zanieczyszczeń - wyjaśnia pan Tomasz.

Jak dodaje, okolica, w której obecnie mieszka, bardzo się mu podoba i odpowiada jego całej rodzinie. - Mamy tu ciszę i spokój - przyznaje.

Dobrej lokalizacji domu nie sprzyja jednak infrastruktura drogowa, która do niego prowadzi. Niewielki domek pana Tomasza znajduje się na uboczu. Droga, która prowadzi do jego posesji, ciągnie się wzdłuż linii kolejowej. Jej jakość znacznie jednak odbiega od ideału.

Latem piaszczysta droga wydaje się sucha, ale za to  nierówna, z koleinami, wybiciami i dołkami, jesienią i zimą jest niezwykle błotnista. Koła samochodu łatwo grzęzną wtedy w błocie. Jechać tamtędy trzeba naprawdę powoli, nie więcej niż 20 km na godzinę.

- W okresie od 2014 roku tą drogą jeździliśmy sporadycznie, w odwiedziny. Nie widzieliśmy w stanie drogi nic przerażającego do czasu przeprowadzenia się na stałe - mówi mieszkaniec Krzątki.

-  Z czasem odkryliśmy, że dojazd tutaj niesie za sobą spore utrudnienia, a nawet niebezpieczeństwo. Na tak dużych nierównościach, jakie tu są, podzespoły ulegają nadmiernemu nadwyrężeniu. Błoto zanieczyszcza hamulce, a auta wymagają ciągłych wymian w zawieszeniu.

Więcej w aktualnym Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE