Reklama

GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI. Potrzebny skrót

Opublikowano: ndz, 24 maj 2020 12:00
Autor:

GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI. Potrzebny skrót - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trwają prace przy rozbudowie drogi gminnej w Krzątce pod Sosną – Buczki o łącznej długości 2 km 485 m.

Droga ta krzyżuje się z linią kolejową LHS w Krzątce. - Łączy Krzątkę (przysiółek Zbie) z drogą wojewódzką nr 872 Baranów - Nisko - wyjaśniają majdańscy urzędnicy. 

- Po oddaniu do użytku mieszkańcy Krzątki zyskają krótszy dojazd do zakładów pracy w Stalowej Woli, co spowoduje zmniejszenie ruchu na drodze powiatowej przez Krzątkę - zaznaczają przedstawiciele urzędu gminy. 

Wykonawcą tej inwestycji jest przedsiębiorstwo robót drogowych "Drokam" z Piaseczna,  Wartość całego zadania zamyka się kwotą 3 525 050 zł. Gmina Majdan Królewski pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 2 341 498 zł.

Termin zakończenia prac to koniec czerwca tego roku. 

Jak mówi Stanisław Kopeć, sołtys Krzątki, ta droga to bardzo duże udogodnienie dla mieszkańców, nie tylko jego sołectwa. - Sporo osób dojeżdża do pracy w kierunku Stalowej Woli. Teraz będą oni mogli korzystać z dużego skrótu. Do pokonania będą mieli w jedną stronę ok. 10 kilometrów mniej - mówi gospodarz wsi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE