Reklama

GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI. Podpalaczem okazał się strażak, który później gasił pożary [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI. Podpalaczem okazał się strażak, który później gasił pożary [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowscy policjanci ustalili sprawcę podpaleń nieużytków rolnych, do których dochodziło na terenie gminy Majdan Królewski. Do popełnienia wykroczeń przyznał się 30-letni mieszkaniec tej gminy. O sprawie powiadomiono Powiatowy Oddział OSP, bo jak ustalono, 30-latek działał jako strażak ochotnik w jednym z OSP z terenu gminy Majdan Królewski.

AKTUALIZACJA z godz. 15:45 

Jak udało nam się ustalić, 30-latek był członkiem jednostki OSP w Hucie Komorowskiej. - Kiedy o tym się dowiedziałem, to nie mogłem w to po prostu uwierzyć - przyznaje w rozmowie z nami Andrzej Hałka, prezes jednostki.


Policjanci z Posterunku Policji w Majdanie Królewskim pracowali nad ustaleniem sprawców podpaleń nieużytków rolnych i traw, do których dochodziło od połowy kwietnia, na terenie gminy Majdan Królewski. Do pożarów doszło w miejscowościach - Huta Komorowska, Komorów, Rusinów, Krzątka i Majdan Królewski. Na szczęście nie odnotowano większych strat.

Do  wyjaśnienia okoliczności podpaleń zaangażowali byli także policjanci z wydziału kryminalnego kolbuszowskiej jednostki. Funkcjonariusze ustalili, że związek z tymi podpaleniami może mieć 30-letni mieszkaniec tej gminy. Mężczyzna działał jako strażak ochotnik, w lokalnym OSP. Mężczyzna przyznał się do pięciu - z sześciu przypadków podpaleń nieużytków. Nie potrafił wyjaśnić powodów swojego zachowania.

- Z ustaleń policjantów wynika, że 30-latek brał udział w gaszeniu kilku zainicjowanych pożarów. Za każdy przypadek zaprószenia ognia został ukarany grzywną w maksymalnej wysokości 500 zł. O sprawie powiadomiono Powiatowy Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP - poinformowała Jolanta Skubisz-Tecza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE