Reklama

Gmina Majdan Królewski. Plac zabaw zamknięty na wakacje

Opublikowano:
Autor:

Gmina Majdan Królewski. Plac zabaw zamknięty na wakacje  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkanka Brzostowej Góry prosi nas o interwencję w związku z zamkniętym na okres wakacji placem zabaw. - Musimy, niestety, jeździć z dziećmi na place do gminy Nowa Dęba - wyjaśnia.

- Jestem mieszkanką gminy Majdan Królewski. Jedyny plac zabaw w Brzostowej Górze przy szkole jest przez całe wakacje zamknięty i oklejony taśmą biało-czerwoną - mówi kobieta. - Niby ma odbywać się tam jakaś konserwacja, ale z tego co widzę, to została już ona zakończona - stwierdza kobieta.

 

Niezrozumiałe

- Byłam tam dzisiaj (16 sierpnia) z dziećmi i według mnie wszystko jest już odnowione i suche, więc nie wiem, dlaczego plac nadal jest nieczynny - mówi nasza Czytelniczka.

Jak podkreśla, plac zabaw w Brzostowej Górze jest nieczynny od początku wakacji. Z tego też powodu jest ona zmuszona zabierać swoje dzieci na inne place zabaw. - Jeździmy z dziećmi do gminy Nowa Dęba i do Stalowej Woli również - wymienia kobieta.

Nasza Czytelniczka przyznaje, że kompletnie nie rozumie faktu, że plac został zamknięty akurat na wakacje. - Żeby w tym okresie wakacyjnym zamknąć plac, kiedy dzieci mają najwięcej czasu, to jest niepoważne - stwierdza.

 

Nie jest prywatną własnością

- Plac znajduje się przy szkole, którą prowadzi stowarzyszenie "Lokomotywa". Wiem, że szkoła korzysta też z wiejskich funduszy. Ostatnio na przykład z funduszu sołeckiego zostały wymienione drzwi wejściowe, dlatego nie rozumiem tej całej sytuacji. Plac zabaw nie jest czyjąś prywatną własnością, ale mieniem wiejskim! - zaznacza i dodaje: - Uważam, że taki plac zabaw można z powodzeniem w dwóch tygodniach wyremontować i w okresie innym  niż wakacje, czyli np. w październiku czy kwietniu, jak jest pogoda,  a nie wtedy jak dzieci mają najwięcej czasu i mogłyby najwięcej z tego skorzystać.

 

 Wynik kontroli

W sprawie placu zabaw w Brzostowej Górze skontaktowaliśmy się z Anną Ozgą, prezesem Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych w gminie Majdan Królewski "Lokomotywa", które prowadzi szkołę w Brzostowej Górze.

 - Potwierdzam, że w okresie wakacyjnym plac zabaw jest zamknięty w związku z prowadzoną konserwacją - wyjaśnia. - Remont placu zabaw jest wynikiem rocznej kontroli stanu technicznego budynku i placu zabaw, przeprowadzonej w połowie czerwca 2019 r. - stwierdza. 

Jak dodaje Anna Ozga, efektem tego przeglądu było nałożenie obowiązku odnowy miejsca zabaw dla dzieci. - Między innymi chodziło o częściową wymianę drewnianego wyposażenia placu zabaw, odnowienie metalowych części oraz inne naprawy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania - wyjaśnia.

 

Z opóźnieniem

Jak dodaje prezes "Lokomotywy", w tej chwili zlecenie jest realizowane z lekkim opóźnieniem, na które wpływ miały m.in. złe warunki pogodowe. - Realizacja tego zadania trwa w czasie, począwszy od złożenia zamówienia do wykonawcy, realizację i wykonanie na miejscu - stwierdza nasza rozmówczyni.

Anna Ozga, prezes stowarzyszenia "Lokomotywa", dodaje również, że okres wakacyjny jest najlepszym czasem na tego typu prace. - Przy obecności uczniów remont placu zabaw w ciągu roku szkolnego jest jeszcze mniej uzasadniony i bezpieczny, ponieważ dzieci na bieżąco chcą z niego korzystać w okresie jesiennym i wiosennym - zaznacza. - Przypominam, że plac zabaw funkcjonuje przy szkole od 2014 r. i przez cały czas był użytkowany. Ze względu na zużycie przyszedł po 5 latach czas na remont - wyjaśnia.

 

Są inne place w gminie

Prezes Ozga zaznacza również, że na terenie gminy Majdan Królewski, w każdej miejscowości, funkcjonują ogólnodostępne place zabaw, które były i są otwarte podczas wakacji. - Nie są to miejsca odległe od Brzostowej Góry - podkreśla i dodaje:  - Niemniej jednak za tegoroczne utrudnienia serdecznie przepraszamy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE