Reklama

Gmina Majdan Królewski. Pijaństwo nieopodal szkoły. Mieszkańcy się skarżą

Opublikowano:
Autor:

Gmina Majdan Królewski. Pijaństwo nieopodal szkoły. Mieszkańcy się skarżą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na działce nieopodal Szkoły Podstawowej w Hucie Komorowskiej w trakcie dnia i wieczoru zbiera się grupka osób urządzająca libacje alkoholowe. Mieszkańcy alarmują, ponieważ dzieci przebywające w szkole, na co dzień spotykają się z tym gorszącym widokiem.

Jeden z Czytelników poinformował nas, że na powyższym terenie, najczęściej w godzinach popołudniowych (po godzinie 16), nieopodal przystanku PKP, PKS i szkoły zbierają się osoby spożywające alkohol. W tym miejscu postawione są fotele, łóżko. Spożywający alkohol w wieku 25-50 lat są stale na widoku m.in wracających ze szkół dzieci i niezadowolonych mieszkańców. 

Prócz nieprzyjemnego widoku stale słychać wulgarne słowa ze strony spożywających alkohol. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Jolantą Skubisz-Tęczą, rzecznikiem prasowym kolbuszowskiej policji. 

-  Problem zagrożenia związanego ze spożywaniem alkoholu, zaśmiecaniem i zakłócaniem ładu i porządku publicznego w rejonie przystanku PKP i PKS w Hucie Komorowskiej  jest znany policjantom z PP Majdan Królewski

- stwierdza nasza rozmówczyni.


Jak dodaje, wyeliminowanie bądź zminimalizowanie tego zagrożenia jest celem przyjętego na II półrocze roku planu priorytetowego przez dzielnicowego tego rejonu.

- W ramach wyżej wymienionego planu dzielnicowy m.in. systematycznie kontroluje ten rejon, przeprowadza rozmowy profilaktyczne z mieszkańcami, informując o odpowiedzialności karnej, a także sankcjonuje ujawnione wykroczenia

- dodaje rzecznik prasowy.

Policja zachęca mieszkańców tego rejonu do zgłaszania wszelkich przypadków niewłaściwego zachowania. Wspólne działania z pewnością pomogą ograniczyć negatywne zjawiska w tym rejonie. W szczególności, że zakłócanie ciszy nocnej bądź porządku publicznego jest karane.


 

- CO NA TO PRAWO -

Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń:
* Art. 51 § 1 Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

* Osoba, która dopuszcza się takiego wykroczenia pod wpływem alkoholu, czy też narkotyków lub działanie ma charakter chuligański także może zostać skazana na karę aresztu, ograniczenia wolności, grzywny.

Zgodnie z art. 18 i kolejnymi Kodeksu wykroczeń:
* kara aresztu trwa od 5 do 30 dni,
kara ograniczenia wolności trwa miesiąc.

* Podczas odbywania kary ograniczenia wolności nie można zmieniać miejsca stałego pobytu, trzeba wykonywać pracę nieodpłatną na cele społeczne. Ponadto należy udzielać informacji dotyczących przebiegu kary. Grzywna z kolei może wynosić od 20 zł do 5000 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE