Reklama

Gmina Majdan Królewski. Pijaństwo nieopodal szkoły. Mieszkańcy się skarżą

Opublikowano: pt, 18 wrz 2020 10:19
Autor:

Gmina Majdan Królewski. Pijaństwo nieopodal szkoły. Mieszkańcy się skarżą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na działce nieopodal Szkoły Podstawowej w Hucie Komorowskiej w trakcie dnia i wieczoru zbiera się grupka osób urządzająca libacje alkoholowe. Mieszkańcy alarmują, ponieważ dzieci przebywające w szkole, na co dzień spotykają się z tym gorszącym widokiem.

Jeden z Czytelników poinformował nas, że na powyższym terenie, najczęściej w godzinach popołudniowych (po godzinie 16), nieopodal przystanku PKP, PKS i szkoły zbierają się osoby spożywające alkohol. W tym miejscu postawione są fotele, łóżko. Spożywający alkohol w wieku 25-50 lat są stale na widoku m.in wracających ze szkół dzieci i niezadowolonych mieszkańców. 

Prócz nieprzyjemnego widoku stale słychać wulgarne słowa ze strony spożywających alkohol. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Jolantą Skubisz-Tęczą, rzecznikiem prasowym kolbuszowskiej policji. 

-  Problem zagrożenia związanego ze spożywaniem alkoholu, zaśmiecaniem i zakłócaniem ładu i porządku publicznego w rejonie przystanku PKP i PKS w Hucie Komorowskiej  jest znany policjantom z PP Majdan Królewski

- stwierdza nasza rozmówczyni.


Jak dodaje, wyeliminowanie bądź zminimalizowanie tego zagrożenia jest celem przyjętego na II półrocze roku planu priorytetowego przez dzielnicowego tego rejonu.

- W ramach wyżej wymienionego planu dzielnicowy m.in. systematycznie kontroluje ten rejon, przeprowadza rozmowy profilaktyczne z mieszkańcami, informując o odpowiedzialności karnej, a także sankcjonuje ujawnione wykroczenia

- dodaje rzecznik prasowy.

Policja zachęca mieszkańców tego rejonu do zgłaszania wszelkich przypadków niewłaściwego zachowania. Wspólne działania z pewnością pomogą ograniczyć negatywne zjawiska w tym rejonie. W szczególności, że zakłócanie ciszy nocnej bądź porządku publicznego jest karane.


 

- CO NA TO PRAWO -

Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń:
* Art. 51 § 1 Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

* Osoba, która dopuszcza się takiego wykroczenia pod wpływem alkoholu, czy też narkotyków lub działanie ma charakter chuligański także może zostać skazana na karę aresztu, ograniczenia wolności, grzywny.

Zgodnie z art. 18 i kolejnymi Kodeksu wykroczeń:
* kara aresztu trwa od 5 do 30 dni,
kara ograniczenia wolności trwa miesiąc.

* Podczas odbywania kary ograniczenia wolności nie można zmieniać miejsca stałego pobytu, trzeba wykonywać pracę nieodpłatną na cele społeczne. Ponadto należy udzielać informacji dotyczących przebiegu kary. Grzywna z kolei może wynosić od 20 zł do 5000 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (16)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +2 / -1

  Rabuś

  Po prostu, tu nie ma jakiegoś pomyłki czy czegoś, jest jednoznaczne, jeżeli jest jedna strona się wypowie, widać drugą stronę i to jest temat zamknięty. Dla mnie to jest krótko, zwięźle i na temat. Odmawiam składania wyjaśnień, nie przyznaję się do winy. Nie ma tematu, dziękuję, do widzenia.

 • rok temu | ocena +1 / -2

  Hucianin

  Zakompleksiony internauto czy internautko należałoby chwilę się zastanowić co wypisujesz. Komuś wstyd że ktoś może pomylić Hutę z Komorowem o losie... Wystarczy się przejechać po Komorowie żeby znaleźć równie wysoki odsetek patologii a zwłaszcza jeżeli chodzi o alkohol a oprócz wegetujacych mieszkańców to zero jakiegokolwiek rozwoju tam w tym waszy... Rozwiń

 • rok temu | ocena +1 / -1

  088x20xxx

  Dobrze, że wszystkie inne miejscowości w Gminie Majdan Królewski są idealne ??? weźcie się ludzie za robotę, to że jeden gość psa żywcem zakopał to nie znaczy, że cała społeczność taka sama.. nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora...sama pochodzę z Huty Komorowskiej i znam wielu ludzi z tej wsi o wielkim sercu ♥️ zastanówcie się zanim cokolwiek ... Rozwiń

 • rok temu | ocena +3 / -1

  Radosław_Majdan

  Ja trochę z innej beczki. Pan Poborca to bardzo miły człowiek, uprzejmy, kulturalny i życzliwy, powszechnie szanowany i lubiany przez miejscową społeczność. Mam wrażenie, że niestety nie można powiedzieć tego samego o Jego Koledze. Najprościej zaczepiać kulturalnych, ogolonych i wykształconych ludzi w Majdanie, a prawdziwe zagrożenie jak powyżsej i... Rozwiń

 • rok temu | ocena +4 / -1

  Magda

  W kazdej wsi jest takie miejsce gdzie sie spotykaja i piją. Przyganial kociol garnkowi. Wezcie sie ludzie za robote-Ci co tam przesiaduja i ci co wypisuja tu idiotyczne komentarze.

 • rok temu | ocena +11 / -9

  Taka prawda

  W Hucie to jest największa patologia na całą gminę. pijaki, nieroby, tylko w tej opiece społecznej siedzą. A Czerapach w spódnicy tylko im zasiłki i rozmaite zapomogi i darmochy załatwia.Swego czasu jeden patol, który psa żywcem zakopał sławny był na cały kraj. Sławni są i wybitni są mieszkańcy tej wsi.

  • rok temu | ocena +7 / -5

   epic-wyzc-epudw

   Co prawda to prawda. Patologia tam mieszka. Statystycznie to nawet wyglądają gorzej niż przecietni ludzie z Majdanu, Krzątki, czy z Komorowa. Dziewczyny też jakby brzydsze.

   • rok temu | ocena +7 / -5

    Z Komorowa

    Mnie również jest wstyd, że ktoś może przez nazwę kojarzyć to patusiowo z Komorowem. Brrrr

   • rok temu | ocena +5 / -4

    Ktos ...

    No nigdzie tak nie ma tylko na Hucie ?tam gdzie wy mieszkacie to ludzie idealni, pracowici i nie pijacy alkoholu zero patologii ? tylko pogratulowac wszystkim Dziewczyny brzydsze ....hmmm kwestia gustu , moze Ty go nie masz ???

 • rok temu | ocena +2 / -5

  Jaro

  To te dzieci nigdy pijanego nie widziały i nie słyszały przekleństw? ;)

  • rok temu | ocena +6 / -2

   A.

   A ty normalny jesteś czy coś z główką nie tak?