Reklama

Gmina Majdan Królewski. Od 3 lipca w Majdanie Królewskim obowiązuje zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Sklep, który ją oferował, w nocy jednak nadal działa

Opublikowano:
Autor:

Gmina Majdan Królewski. Od 3 lipca w Majdanie Królewskim obowiązuje zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Sklep, który ją oferował, w nocy jednak nadal działa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uchwałę w sprawie ustalenia dla terenu sołectwa Majdan Królewski ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży radni podjęli na sesji 29 maja. 19 czerwca uchwała została natomiast ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego. 14 dni później, a więc dokładnie 3 lipca, dokument wszedł w życie i zaczął obowiązywać.

Różne komentarze

Informację, na temat planowanego wprowadzenia ograniczenia, zamieściliśmy na naszym portalu i facebook`owym profilu 22 czerwca. Jak komentowali ją internauci? - Będą meliny jak za komuny. Kto pije i tak pił będzie. No cóż, skoro wszyscy mieszkańcy zadowoleni, niech nie piją, tylko idą grzecznie spać o godz. 22  - napisała Elżbieta. Inne zdanie wyraziła Ewelina. - Kto nie ma problemu z alkoholem, protestować nie będzie - napisała.

Piotr dodał natomiast: - Takie zakazy, ograniczenia, to głupota. Zwykle się nie sprawdzają. Kulturę picia nabywa się w inny sposób. Niepoważne traktowanie ludzi - podsumował.

Egzekwują prawo

A co na temat  wprowadzonego ograniczenia mówi wójt gminy Jerzy Wilk? Czy zakaz jest już w Majdanie Królewskim egzekwowany? - Podmioty, które prowadzą działalność na terenie Majdanu Królewskiego, bo ich to ograniczenie dotyczy, zostały o nim poinformowane - powiedział nam wójt.

Jak dodał włodarz, sklep oferujący wcześniej alkohole całodobowo jest otwarty nadal. - Przy czym od godz. 22 do godz. 6 rano nie może sprzedawać alkoholu - zaznaczył wójt Jerzy Wilk i dodał: - W sklepie jest jeszcze inny asortyment, który - jak uważa  przedsiębiorca -  może sprzedawać w godzinach nocnych.

Wójt wyjaśnił też, że policjanci z posterunku w Majdanie Królewskim przeprowadzili już kontrolę, która miała na celu sprawdzić, czy do sprzedaży alkoholu nie dochodzi tam w nocy nadal.

Informację o przeprowadzonych kontrolach sklepu w Majdanie Królewskim, wcześniej prowadzącego całodobową sprzedaż alkoholi, potwierdziła nam podkom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej. - Policjanci kilkakrotnie kontrolowali tę placówkę. Nie stwierdzili nieprawidłowości dotyczących sprzedaży alkoholu między godziną 22 a 6 rano - poinformowała rzeczniczka KPP w Kolbuszowej.

A co jeśli przedsiębiorca złamie obowiązujący zakaz sprzedaży alkoholu w nocy? Jakie będą wtedy konsekwencje? - W przypadku gdy policjanci ujawnią taką sytuację, to właścicielowi sklepu będzie grozić mandat karny za niestosowanie się do uchwały rady gminy ograniczającej tę sprzedaż - wyjaśniła podkom. Jolanta Skubisz-Tęcza.
 
Więcej w aktualnym Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE