Reklama

GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI. Jest już nowy peron na mijance w Hucie Komorowskiej

Opublikowano:
Autor:

GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI. Jest już nowy peron na mijance w Hucie Komorowskiej  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od blisko miesiąca podróżni mogą korzystać z nowego peronu, który powstał na mijance w Hucie Komorowskiej, na linii kolejowej Ocice – Rzeszów.

10 maja, na trasie kolejowej Ocice - Rzeszów, pociągi wróciły na szlak Kolbuszowa – Tarnobrzeg. Podróżni nie korzystają już na tym odcinku z komunikacji zastępczej.

 

Dotykowe oznakowanie

12 pociągów jadących ze Stalowej Woli do Rzeszowa zatrzymuje się przy nowym peronie na stacji kolejowej "Majdan Królewski" znajdującej się w Hucie Komorowskiej.

- W ramach budowy mijanki Polskie Linie Kolejowe zamieniły dotychczasowy peron jednokrawędziowy na wyspowy - informuje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK. Jak wyjaśnia rzeczniczka, nowy obiekt zapewnia wygodniejszą obsługę podróżnych - docelowo także przy istniejących dwóch torach na mijance. - Są nowe wiaty, ławki, oznakowania, tablice informacyjne. Oznakowanie dotykowe ułatwia poruszanie się osobom niewidomym. Bezpieczną komunikację na peron zapewnia dojście przez tory, wyposażone w sygnalizację i rogatkę - dodaje.

 

Większe możliwości trasy

PLK wybudowały mijankę na stacji  "Majdan Królewski" znajdującej się w Hucie Komorowskiej, która zwiększa możliwości podkarpackiej trasy Ocice – Rzeszów przez Kolbuszową. Dwa tory, powstałe na odcinku jednego kilometra, umożliwiają krzyżowanie się (mijanie się) pociągów na jednotorowej trasie. Dzięki temu sprawniejsza jest jazda pociągów i ich lepsza przepustowość. - Dodatkową możliwość, powstałą na podkarpackiej trasie -  mogą już uwzględniać przewoźnicy w planowaniu połączeń kolejowych - wyjaśnia Dorota Szalacha i dodaje: -  Mijanka pozwala teraz lepiej dostosować rozkład jazdy dla potrzeb pasażerów, podróżujących koleją w stronę Ocic, Kolbuszowej czy Rzeszowa.

W ramach inwestycji zabudowano także cztery rozjazdy i przebudowano przepusty. Wykonano również przebudowę urządzeń samoczynnej sygnalizacji przejazdowej na dwóch skrzyżowaniach drogi z torami. Nowe urządzenia zwiększają poziom bezpieczeństwa użytkowników ruchu kolejowego i drogowego.

 Przedsięwzięcia prowadzone są w ramach zadania inwestycyjnego: "Prace na linii kolejowej nr 71 Ocice – Rzeszów". Finansowanie ze środków budżetowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE