Reklama

Gmina Majdan Królewski inwestuje w sport

Opublikowano: pon, 24 lut 2020 15:00
Autor:

Gmina Majdan Królewski inwestuje w sport  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 78 tysięcy złotych – dokładnie tyle majdański samorząd planuje dołożyć w tym roku klubom sportowym, aby te mogły stworzyć warunki sprzyjające rozwojowi sportu. Do których miejscowości popłyną pieniądze?

Wójt gminy ogłosił otwarty konkurs ofert, których celem jest realizacja zadania własnego gminy Majdan Królewski polegającego na tworzeniu warunków sprzyjających rozwojowi sportu w gminie w roku 2020.

  W konkursie mogą wziąć udział kluby sportowe działające na terenie gminy Majdan Królewski. Urząd gminy planuje, że dofinansowanie zostanie udzielone w formie dotacji celowej trzem miejscowościom. Którym?

Najwięcej pieniędzy, bo 39 tys. zł, trafić ma do Majdanu Królewskiego, w którym działa Klub Sportowy "Korona". O 10 tysięcy złotych mniej otrzymać ma Klub Sportowy LZS Krzątka. Najniższą dotację otrzymać ma Klub Sportowy "Korzeń" w Hucie Komorowskiej - 10 tys. zł. Pieniądze trafią do poszczególnych miejscowości pod warunkiem, że te złożą w konkursie swoje oferty. Czas na to mają do poniedziałku, 9 marca.

 W ramach dotacji kluby będą brały udział w rozgrywkach ligowych OZPN (Okręgowego Związku Piłki Nożnej) oraz organizowały treningi i szkolenia sportowe dla dzieci i młodzieży.

O wynikach konkursu poinformujemy na łamach Korso.

W poprzednich latach
gmina Majdan Królewski przyznała klubom sportowym dotacje na realizację zadań publicznych związanych z tworzeniem warunków sprzyjających rozwojowi sportu:
rok 2019 - 80 tys. zł
rok 2018 - 84 tys. zł
rok 2017 - 84 tys. zł
rok 2016 - 82,5 tys. zł
rok 2015 - 78,5 tys. zł

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE