Reklama

GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI. Interwencja od czytelnika w sprawie fotowoltaiki

Opublikowano: sob, 8 cze 2019 12:00
Autor:

GMINA MAJDAN KRÓLEWSKI. Interwencja od czytelnika w sprawie fotowoltaiki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkaniec Majdanu Królewskiego poprosił nas o interwencję w sprawie jednego z projektów realizowanych przez samorząd.

- Chodzi mi o panele fotowoltaiczne, o montaż których gmina starała się w partnerstwie z innymi samorządami. Dofinansowanie udało się uzyskać i w zasadzie już tę fotowoltaikę zakładają. W umowach, które podpisaliśmy, mamy określony termin na 30 maja, ten montaż ma się zakończyć, ale wykonawca się, niestety, nie wyrabia - wyjaśnił nam Czytelnik. - Mamy do spłacenia jeszcze po 500 zł do 15 czerwca, ale dlaczego mamy płacić, skoro robota stanęła w miejscu - stwierdził.

Zdaniem mężczyzny, za opóźnienia w wykonaniu zadania, konsekwencje powinna ponieść firma wykonująca prace. - Skoro firma nie dotrzymuje umowy, to ponosi jakieś koszta. I moim zdaniem gmina powinna to wyegzekwować od wykonawcy - zaznaczył.

 W sprawie przedstawionej nam przez Czytelnika skontaktowaliśmy się z Urzędem Gminy w Majdanie Królewskim.

Jak poinformowała nas Janina Wójtowicz, zastępczyni wójta, w projekcie bierze udział 105 gospodarstw z terenu gminy Majdan Królewski. - Montaż paneli fotowoltaicznych jest rozpoczęty na 40 gospodarstwach, a ukończony na 20 - wyjaśniła Janina Wójtowicz. Zapewniła, że w pozostałych gospodarstwach w najbliższym czasie prace zostaną rozpoczęte.

Zastępczyni wójta odniosła się do wspomnianych opóźnień w wykonaniu zadania. - W piątek, 31 maja, do umowy został podpisany aneks w sprawie przedłużenia terminu zakończenia prac - stwierdziła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Czytający

  Pytanie do pani Redaktor: czy pani Wójtowicz jest żoną zastępcy wójta? Bo z nazwa "zastępczyni" właśnie to sugeruje. Słowo zastępca odmienia sie tak samo jak wychowawca. Natmiast w Wielkim słowniku poprawnej polszczyzny PWN pod redakcją prof. Andrzeja Markowskiego (Warszawa 2004, s. 1341) przy haśle wychowawca (1. ‘osoba wychowująca innyc... Rozwiń

 • 3 lata temu | ocena +1 / -1

  marko

  Zostal podpisany aneks do umowy to znaczy ze co i juz wszystko rozumie