Reklama

GMINA KOLBUSZOWA. Urzędnicy chwalą się drogowymi inwestycjami |ZDJĘCIA|

Opublikowano: czw, 25 lip 2019 09:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jakie prace i za jaką kwotę są realizowane w czasie wakacji na terenie gminy Kolbuszowa? O tym informują pracownicy urzędu miejskiego.

Na ukończeniu są roboty związane z rozbudową ul. Piaskowej w Kolbuszowej na długości 300 m. Koszt inwestycji to ponad 300 tys. zł. Z kolei na ul. Nad Nilem przebudowa obejmuje odcinek o dł. 335 m, a koszt przedsięwzięcia to ponad 230 tys. zł.

Na Górnej 

Trwają też pracę przy rozbudowie drogi Kolbuszowa Górna-Wojków Dolny. - Zakres prac obejmuje przebudowę sieci wodociągowej i gazowej na odcinku 500 m - informują kolbuszowscy urzędnicy.

W Widełce

Do końca lipca potrwają roboty budowlane prowadzone przy kościele w miejscowości Widełka. W ubiegłym roku wykonano tam jezdnię manewrową oraz część miejsc postojowych.

- Obecnie prace obejmują powstanie nowych miejsc postojowych wraz z placem manewrowym i elementami zieleni. W zakresie zadania przewidziana jest również budowa chodnika i budowa odcinka kanalizacji deszczowej. Koszt inwestycji wyniesie ponad 210 tys. zł - dodają przedstawiciele magistratu. 

Trzy drogi 

Rozpoczęto już realizację zadania związanego z przebudową trzech dróg gminnych w Kolbuszowej:

  • ul. Wrzosowej (odcinek o dł. 189 m)
  • ul. Klonowej (odcinek o dł. prawie 87 m)
  • ul. Rolnika (odcinek o dł. 200 m)

Planowany termin zakończenia przedsięwzięcia to początek września. Wartość całego zadania stanowi wydatek prawie 690 tys. zł. - Część kosztów inwestycji zostanie pokryta z promesy, którą gmina Kolbuszowa otrzymała na odbudowę zniszczonych dróg i kanalizacji w kwocie 700 tys. zł - zaznaczają urzędnicy 

Przy bibliotece

W tym roku rozpoczną się również prace przy przebudowie ul. Jesionowej w Kolbuszowej (zostanie położony asfalt na szer. 5 m) oraz utwardzeniu placu wraz z przebudową drogi wewnętrznej przy bibliotece publicznej w Kolbuszowej. Ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy tych zadań. Zakończenie prac zaplanowane jest na początek listopada tego roku. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.