Reklama

Gmina Kolbuszowa. Szkoły średnie po wakacjach. Co się zmieni?

Opublikowano:
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Szkoły średnie po wakacjach. Co się zmieni? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podczas gdy uczniowie korzystają z ostatnich dni wakacji, w szkołach prowadzone są remonty. Co nowego i gdzie zostanie oddane do dyspozycji uczniów?

Na tegoroczne wakacje dyrekcja kolbuszowskiego Liceum Ogólnokształcącego zaplanowała rozbudowę, wymianę starych płytek na nowe oraz malowanie. Jakie miejsca obejmą remonty?

Szkolna składnica akt zostanie rozbudowana, w sali lekcyjnej języka angielskiego zostaną odmalowane ściany. Na schodach wejściowych do szkoły pojawią się nowe płytki. Dodatkowo prowadzone są prace, które polegają na zaadaptowaniu pomieszenia dolnej kondygnacji budynku dydaktycznego na salę terapii surdopedagogicznej, a także jednego z pomeiszczeń na magazyn Hufca ZHP im. Janka Bytnara "Rudego" Kolbuszowa.

Pracownicy również robią porządki na terenach zielonych wokół szkoły.

Technikum w Kolbuszowej

W Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej pracownicy przebudowują i rozbudowują parking szkolny. Jego koszt ma się zamknąć w kwocie 554 302 zł.

Dodatkowo w planach jest częściowy remont zaplecza. Ma być ono zaadaptowane na "Pokój Wyciszeń" dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, a także jednostki mieszkalnej dla zawodu technik hotelarstwa.

Poza tym zaplanowany jest generalny remont klatki schodowej, która prowadzi do pracowni fryzjerskiej i jednostki mieszkalnej dla zawodu technik hotelarstwa. Pracownicy także naprawią i poprawią ułożone płytki odbojowe przy szkole. Również planowany jest remont sali nr 19.

Werynia

W Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Werynii wymieniono już nawierzchnię chodnika, który prowadzi do pomocniczego budynku dydaktycznego ZSAE. To zadanie polegało na usunięciu płyty chodnikowej, a ja jej miejsce położono kostkę brukową. Inwestycję sfinansowano przy udziale funduszy Samorządu Powiatu Kolbuszowskiego. Remont kosztował 10 tysięcy złotych.

Poza tym planowane są naprawy i remonty bieżące sal lekcyjnych i pracowni (malowanie i odświeżanie). Pracownicy także przygotują nową salę dla uczniów korzystających z zajęć rewalidacyjnych, a także pomocy psychologiczno - pedagogicznej.

Ponadto zostaną przeprowadzone prace porządkowe związane z utrzymaniem zieleni i prace konserwatorskie na boisku sportowym, a także terenach przyległych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE