Reklama

Reklama

GMINA KOLBUSZOWA. Plomby nic nie pomogą?

Opublikowano: 27 lipca 2019 20:30
Autor:

GMINA KOLBUSZOWA. Plomby nic nie pomogą? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej z Kolbuszowej odpowiedział na pytania Michała Karkuta, radnego z Kolbuszowej Górnej, dotyczące hydrantów.

Samorządowiec w swojej interpelacji zaznaczył, że czeka na udzielenie informacji, czy hydranty poddawane są okresowym przeglądom. W podsumowaniu przedłożył on wniosek o założenie plomb na wszystkich hydrantach w gminie.

Z odpowiedzi na pismo radnego dowiadujemy się, że na terenie gminy znajduje się 1168 sztuk hydrantów. Część z nich (36 szt.) jest własnością odbiorców. Znajdują się one poza wodomierzem na instalacji wewnętrznej. 

- Plomby zamontowane na hydrantach nie zabezpieczą w żaden sposób przed nielegalnym poborem wody - możemy przeczytać w uzasadnieniu ZGKiM. Trudno jest też ustalić jednoznacznie sprawcę zerwania plomby. Jak podkreśla Adam Maternia, prezes ZGKiM, hydranty przeciwpożarowe podlegają okresowym przeglądom. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.