Reklama

Gmina Kolbuszowa. Na działce spółdzielni przy ul. Rzeszowskiej w Kolbuszowej ma zostać wybudowany supermarket. Bardzo prawdopodobne, że będzie to Lidl

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Na działce spółdzielni przy ul. Rzeszowskiej w Kolbuszowej ma zostać wybudowany supermarket. Bardzo prawdopodobne, że będzie to Lidl - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od kilku tygodni mieszkańcy miasta mówią o tym, że po dwóch Biedronkach Kolbuszowa doczeka się Lidla. Czy to tylko plotki?

 Stefan Batory, prezes Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu "Samopomoc Chłopska", przyznaje, że faktycznie zgłosił się do niego inwestor, który chce wybudować Lidl w Kolbuszowej. Obiekt miałby powstać na działce przy ul. Rzeszowskiej naprzeciwko siedziby spółdzielni. Na gruncie znajduje się zabytkowy obiekt, na którego rozbiórkę zgody nie wyraził konserwator zabytków. Mimo to supermarket miałby się zmieścić na nieruchomości.

Jak zaznacza prezes Batory, inwestor złożył do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

 

Wniosek w urzędzie

 Andrzej Selwa, z promocji gminy Kolbuszowa, potwierdza, że początkiem maja do urzędu wpłynęło pismo dotyczące planowanej inwestycji na działce w rejonie ul. Rzeszowskiej i Towarowej. Nie pojawia się jednak w nim nazwa międzynarodowej sieci sklepów.

 - Wpłynął jedynie wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji pn. "Budowa budynku handlowo-usługowego i pylonów podświetlanych wraz z niezbędną infrastrukturą oraz budowa zjazdu publicznego z drogi krajowej nr 9" - informuje pracownik UM Kolbuszowa i dodaje, że inwestor nie zamieścił informacji związanej z przekazaniem obiektu w dzierżawę lub wynajem.

 

Do końca lipca 

 Wniosek złożyła spółka z Padwi Narodowej. Przy ul. Rzeszowskiej miałby powstać obiekt o powierzchni do 2100 mkw. Przy budynku powstałoby do 100 miejsc postojowych dla samochodów osobowych pracowników i klientów supermarketu. W planie jest utworzenie dodatkowego zjazdu do sklepu z ul. Towarowej oraz z drogi nr 9.

- W sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy dla przedmiotowego przedsięwzięcia prowadzone jest postępowanie administracyjne zmierzające do wydania decyzji ustalającej warunki zabudowy. Termin wydania decyzji przewidywany jest na koniec lipca tego roku - mówi Andrzej Selwa z kolbuszowskiego magistratu.

Decyzja jest niezbędna do złożenia wnioski do starosty o pozwolenie na budowę. Wcześniej inwestor będzie musiał opracować projekt planowanego obiektu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE